piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaUSAConnecticutTargi książki w Connecticut

Targi książki w Connecticut

Miłośnicy czytania mieszkający w Connecticut już niedługo będą mieli powody do świętowania. W sobotę 1 października ruszy pierwszy Festiwal Książki. Wydarzenie ma mieć charakter cykliczny – kolejne edycje mają odbywać się co rok.

Targi będą świetną okazją do zapoznania się z lokalnymi autorami mieszkającymi i tworzącymi w Connecticut. Fot. Wikipedia

Planowane od roku wydarzenie będzie mogło w końcu dojść do skutku dzięki pracy członków Stowarzyszenia Autorów i Wydawców Connecticut. Będzie ono ukoronowaniem bogatych czytelniczych i literackich stanowych tradycji. Warto przypomnieć, że Connecticut było domem dla wybitnych amerykańskich pisarzy takich jak m.in. Marka Twaina i Harriet Beecher Stowe. Aktualnie – zgodnie z szacunkami – na lokalnym rynku działa około 200 autorów.

Do tej pory, od kilkunastu lat, stowarzyszenie uczestniczyło w targach Big E w sąsiednim Massachusetts, jednak pandemia i związane z nią zmiany regulaminu wykluczyły taką możliwość. Jak zauważa założyciel CAPA Brian Jud, dotknęły one przed wszystkim stowarzyszeń – w przeciwieństwie do firm. Tak zrodził się pomysł zorganizowania własnego festiwalu książek. Jego celem ma być promowanie lokalnych autorów, sprzedaż ich dzieł, a także spotykanie się z czytelnikami i fanami. Jud zapowiada, że wydarzenie będzie pierwszym z serii. Organizator ma nadzieję, że uda się zorganizować kilka zlokalizowanych w różnych miejscach stanu wydarzeń rocznie.

Festiwal odbędzie się 1 października, w godzinach od 10:00 do 17:00, w Centrum Konferencyjnym West Hartford. Wstęp na teren wydarzenia będzie darmowy. Dodatkowe informacje na ctauthorsandpublishers.com.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -