wtorek, 3 sierpnia, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaRozważany jest regionalny wariant luzowania obostrzeń

Rozważany jest regionalny wariant luzowania obostrzeń

Rozważany jest regionalny wariant luzowania obostrzeń – poinformował we wtorek rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Zaznaczył, że pod uwagę brana będzie zarówno liczba zakażeń, jak i obłożenie łóżek szpitalnych i respiratorów.

Warszawa, 07.10.2020. Koronawirus w Polsce. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz podczas konferencji prasowej przed siedzibą resortu w Warszawie, 7 bm. MZ podało, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 3003 osób. Z powodu COVID-19 zmarło 75 chorych. To najwięcej zakażeń i zgonów od początku epidemii. (mr) PAP/Leszek Szymański

Na briefingu prasowym rzecznik MZ był pytany, czy można się spodziewać, że w województwach, w których zakażeń jest najmniej, luzowanie obostrzeń będzie szybsze.

Andrusiewicz poinformował, że po spotkaniu z wojewodami minister zdrowia Adam Niedzielski przygotował rekomendacje na zaplanowane na środę posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

„Na pewno nie zdradzę zbyt wielu szczegółów, mówiąc, że rozważany jest ten wariant regionalny” – przyznał. Zaznaczył, że w tych przypadkach brana pod uwagę będzie zarówno liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców, jak i obłożenie łóżek szpitalnych i respiratorów.

„To podejście regionalne na pewno w tych rekomendacjach, które przedstawi minister Adam Niedzielski, jest zawarte” – dodał Andrusiewicz.

Rzecznik kolejny raz przypomniał, że podczas zbliżającej się majówki należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa.

„Jeżeli pozwolimy sobie na zbyt poluzowaną majówkę, to możemy zapomnieć o szkole dla dzieci czy o wakacjach dla nas wszystkich. To jest bardzo prosty, zero-jedynkowy wybór” – powiedział Andrusiewicz.(PAP)

Olga Zakolska
ozk/ par/

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -