czwartek, 6 października, 2022
Strona głównaPoloniaPolonia w AmeryceRozdano pół miliona dolarów!

Rozdano pół miliona dolarów!

Pół miliona dolarów przeznaczyła Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa (PSFCU) na Program Stypendialny w 2021 r. W tym roku stypendia otrzymało 421 młodych członków Unii mieszkających w 9 stanach i stolicy, Waszyngtonie.

W tym roku stypendia otrzymało 136 studentów szkół wyższych oraz 285 uczniów ostatniej klasy szkoły średniej. Pięcioro studentów otrzymało najwyższe stypendia w wysokości 5 tys. dolarów, reszta laureatów nagrody w wysokości 2 i 1 tys. dolarów. Wśród stypendystów ze szkół średnich dziewięć osób otrzymało dodatkowe stypendia od New York Credit Union Association.

Geograficznie – tak jak w poprzednich kilku latach – najwięcej nagrodzonych pochodzi ze stanu Illinois (Chicago i okolice) – 156 osób. W następnej kolejności są stany, w których PSFCU także posiada oddziały: New Jersey (124), Nowy Jork (119) i Pensylwania (13). Stypendia otrzymali także młodzi członkowie Unii, którzy mieszkają w stanach, gdzie nie ma placówek PSFCU: Connecticut (4 nagrodzonych) oraz New Hampshire, Floryda, Alabama, Arizona oraz Waszyngton, DC – po jednym stypendyście.

To najważniejszy, doroczny program Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej i świetna inwestycja w przyszłość nie tylko Naszej Unii, ale całej Polonii w Stanach Zjednoczonych – powiedział Bogdan Ogórek, drugi wiceprzewodniczący Rady Dyrektorów PSFCU oraz przewodniczący Komisji Stypendialnej Rady Dyrektorów PSFCU.

W związku z pandemią COVID-19 PSFCU kolejny rok musiała zrezygnować z tradycyjnych uroczystych ceremonii wręczenia nagród (odbywały się w stanach Nowy Jork, New Jersey i Illinois), a laureaci odebrali stypendia osobiście w oddziałach PSFCU. Każdy z nagrodzonych otrzymał, oprócz czeku, egzemplarz książki brytyjskiego historyka Rogera Moorhouse’a „Poland 1939” o wojnie obronnej Polski w 1939 r. Z powodu pandemii COVID-19 odwołano także trzecią część Programu Stypendialnego PSFCU 2021: 10-dniową wizytę studyjną dla dziesięciorga członków PSFCU w ramach tzw. Programu Prezydenckiego pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy, z nadzieją że program powróci w 2022 r.

Pomimo pandemii COVID-19 Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa jak co roku przeprowadziła Program Stypendialny bez żadnych zakłóceń, nagradzając kolejnych 421 młodych członków PSFCU stypendiami o łącznej wartości 500 tysięcy dolarów. Program Stypendialny 2021 okazał się sukcesem, co świadczy o tym, że Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa jest nowoczesną instytucją finansową, która radzi sobie w każdych warunkach – powiedział Bogdan Chmielewski, dyrektor wykonawczy PSFCU.

Program Stypendialny PSFCU powstał w 2001 r. i od tamtej pory, wliczając w to tegoroczną, już dwudziestą pierwszą, edycję, nagrodzono ponad 5,100 osób, a łączna kwota środków przeznaczonych na stypendia przekroczyła już 6 milionów dolarów.

Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa została założona przez imigrantów z Polski w 1976 r. na nowojorskim Greenpoincie. Po ponad 44 latach działalności jest uważana za największą polską instytucję finansową poza granicami Polski. Unia obsługuje obecnie ponad 106 tysięcy członków PSFCU, a wraz z rodzinami ponad 135 tys. osób. Wartość aktywów PSFCU przekracza 2.5 miliarda dolarów. PSFCU posiada 21 oddziałów w czterech stanach: Nowy Jork, New Jersey, Illinois i Pensylwania. Najnowsza, 21. placówka – w Fairfield, New Jersey – działa od kwietnia br.

PSFCU

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -