czwartek, 6 października, 2022
Strona głównaPoloniaNowy Jork„Skrzaciki” na Ozone Park mają już wakacje!

„Skrzaciki” na Ozone Park mają już wakacje!

Placówka wychowawczo-pedagogiczna istnieje w Ozone Park od 2001 roku, a wszystko zaczęło się od „Skrzacika” – przedszkola, które założyła dr Alicja Paszkowska, obecnie pełniąca funkcję dyrektora oraz zarazem nauczycielka.

Fot. Elżbieta Popławska

Do „Skrzacika” przyjmowane są maluchy w wieku od 18 miesięcy do 5 lat. Zajęcia prowadzone są w zależności od grupy wiekowej oraz zainteresowań dzieci, jest to ściśle określony program w języku polskim, angielskim i hiszpańskim. Dyrekcja współpracuje również z kilkoma agencjami, które przysyłają nauczycieli do dzieci specjalnej troski. W placówce prowadzone są również zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym oraz lekcje języka angielskiego dla dorosłych.

Fot. Elżbieta Popławska

Od trzech lat współpracujemy z Departamentem Edukacji w Programie 3K For All. Jest to bezpłatny program dla trzylatków. Zapisy są w lutym, rejestrować się można na stronie Departamentu Edukacji: myschools.nyc. Niestety, nie mogę zagwarantować, że wszystkie zapisane dzieci dostaną się do naszego przedszkola, gdyż ilość miejsc jest ograniczona. W nowym roku zapisało się do nas ok. 200 dzieci z programu 3 K, ale przyjąć mogłam tylko siedmioro, gdyż mamy również dzieci młodsze lub starsze – mówi dyrektor Alicja Paszkowska. – Mam doskonale przygotowaną kadrę, są wśród nas specjaliści od nauczania przedszkolnego, plastycznego oraz muzycznego: Anna Chaney, Anna Pasternak, Anna Romanczyk, Dominika Pasternak oraz Dorota Pasternak – dodaje.

Fot. Elżbieta Popławska

Podczas tego pandemicznego czasu rozwinęła się również współpraca online z uczniami i ich rodzicami. Dzięki pomocy specjalisty komputerowego Paula Jachimowicza dr Alicja Paszkowska nagrywała filmy, które można obejrzeć na kanale Skrzacik Day Care. Dla dorosłych natomiast dr Paszkowska nagrywa filmiki tłumaczące, jak przygotować się do egzaminu na obywatela USA.

Fot. Elżbieta Popławska

Zakończenie roku szkolnego w tej placówce odbyło się w kilku grupach, a we wtorek, 22 czerwca, przedszkolaki i starszaki wspólnie zasiadły do stołu, aby celebrować zakończenie roku szkolnego. Na podkreślenie zasługuje doskonała współpraca z rodzicami, polegająca nie tylko na każdorazowym wsparciu w zaopatrzeniu w środki higieny, ale również na przygotowaniu przez mamy wspaniałych dań, deserów i prezentów dla uczniów i nauczycieli na zakończenie roku szkolnego. Po wspólnym spotkaniu wszyscy udali się na zasłużone i miejmy nadzieję zdrowe wakacje!

Elżbieta Popławska

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -