poniedziałek, 15 sierpnia, 2022
Strona głównaUSAFlorydaRosną składki ubezpieczeń nieruchomości

Rosną składki ubezpieczeń nieruchomości

Po upływie ponad miesiąca od wejścia w życie (1 lipca) nowego ustawodawstwa stanowego, mającego na celu rozwiązanie części problemów nękających branżę ubezpieczeń majątkowych na Florydzie, widoczne są pierwsze jego efekty. Niestety nie są one pozytywne. Jak twierdzi część agentów ubezpieczeniowych, niektóre firmy zmieniają warunki polis, aby obejść nowe przepisy.

Nowe prawo na Florydzie zabrania firmom ubezpieczeniowym odmowy ubezpieczenia posiadłości ze względu na wiek dachu. Fot. Archiwum WEM

Czym objawiają się nowe praktyki ubezpieczycieli? Przedsiębiorstwa przeprowadzają wyśrubowaną selekcję wśród klientów chcących ubezpieczyć swoje nieruchomości. W niektórych przypadkach oznacza to, że nie zapewniają polis budynkom starszym niż 5 lat, a w ekstremalnych sytuacjach – rok.

Powodem stosowania tego typu praktyk są zapisy w nowym prawie, zabraniające firmom odmowy sporządzania lub odnawiania polis dla domów z dachami, które mają więcej niż 15 lat, wyłącznie ze względu na wiek elementu. Ubezpieczyciele muszą umożliwić właścicielowi domu przeprowadzenie inspekcji, aby udowodnić, że dach ma co najmniej pięć lat żywotności. Jeśli nie spełnia on wymagań, ubezpieczyciel może zażądać od właściciela wymiany pokrycia w terminie np. 25 dni, co często bywa niewykonalne. W efekcie posiadacze problematycznych nieruchomości albo całkowicie tracą możliwość ubezpieczenia, albo liczą się ze znaczną podwyżką składek. Stąd ich wzrosty nawet o 80, 90 czy 112 procent…

Firmy ubezpieczeniowe sugerują, aby skonsultować polisę, szczególnie jeżeli na posiadłości zostały wykonane prace, które czynią ją bardziej bezpieczną bądź wzmacniają jej strukturę. Często mogą one obniżyć koszt ubezpieczenia, szczególnie prace takie jak:

  1. Dach czterospadowy lub wymiana starego na nowy.
  2. Ulepszenia łagodzące wiatr, takie jak żaluzje burzowe lub wzmocnione drzwi garażowe.
  3. Modernizacja instalacji elektrycznej i hydraulicznej nieruchomości.
  4. Wdrożenie nowego systemu bezpieczeństwa.
  5. Zabezpieczenie basenu bądź budowa zadaszenia basenowego.

Jeżeli koszty ubezpieczenia są znaczącym czynnikiem przy zakupie nowej posiadłości, firmy ubezpieczeniowe sugerują na co należy zwrócić uwagę. Najbardziej wpłyną na nie następujące czynniki:

1. Lokalizacja domu na Florydzie

Wybór nieruchomości na zamkniętym osiedlu wiąże się ze spadkiem ryzyka włamania, a co za tym idzie, zmniejsza się także składka ubezpieczeniowa dla właściciela. Dodatkowym atutem będzie umiejscowienie w rejonie o podwyższonym poziomie bezpieczeństwa.

2. Wiek domu

To, ile lat ma nieruchomość, może mieć wpływ na wysokość składek. Im nowszy dom, tym będą one korzystniejsze. Nowsze domy są budowane zgodnie z wyższymi standardami niż starsze i są uważane za bardziej odporne na silne wiatry i ulewny deszcz.

3. Konstrukcja domu

Jeśli dach nieruchomości posiada specyficzny typ konstrukcji – nie wystaje poza „ramę” budynku – jej właściciel może kwalifikować się do kolejnych zniżek. Nawet częściowo czterospadowy dach może znacznie zmniejszyć ryzyko jego zerwania podczas huraganu lub silnego wiatru.

4. Materiały użyte do budowy domu

Nieruchomość wyposażona w rozwiązania, które mają na celu lepsze radzenie sobie z czynnikami zewnętrznymi – np. okiennice burzowe i szkło odporne na stłuczenie – może stanowić dobrą ochronę dla mieszkańców przed sezonem burzowym na Florydzie. Elementy te mogą wpłynąć na obniżenie składki.

5. Nieruchomość z inteligentnymi technologiami

Inteligentne technologie mogą również przyczynić się do obniżenia kosztów ubezpieczenia nieruchomości. System bezpieczeństwa ze zdalnym dostępem lub czujniki wody, które mogą wysyłać na smartfona alerty o potencjalnym wycieku – oto rozwiązania, na które warto zwrócić uwagę.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -