środa, 22 marca, 2023
Strona głównaUSARhode IslandRhode Island pomoże bezdomnym uczniom

Rhode Island pomoże bezdomnym uczniom

Departament edukacji stanu Rhode Island przyznał dotacje ośmiu dystryktom na wsparcie bezdomnych uczniów.

Pandemia pogorszyła i tak już trudne warunki życia osób zmagających się z bezdomnością, w tym dzieci i młodzieży. Fot. Archiwum WEM

Gubernator Dan McKee i komisarz Angélica Infante-Green ogłosili w środę, 24 listopada, że osiem dystryktów szkolnych: Central Falls, Middletown, Newport, North Kingstown, Providence, Warwick, West Warwick i Woonsocket otrzyma w sumie 336 tys. dolarów na pomoc dla uczniów w kryzysie bezdomności.

To bardzo ważne, abyśmy wspierali naszych najbardziej potrzebujących uczniów, zwłaszcza w trudnym czasie, kiedy cały stan wraca do zdrowia po pandemii – powiedział gubernator Rhode Island Dan McKee. – Fundusze te są specjalnie ukierunkowane na pomoc uczniom i rodzinom doświadczającym bezdomności i będą pozytywnie wpływać na życie wielu osób – dodał.

Angélica Infante-Green podkreśliła natomiast, że pandemia Covid-19 pogorszyła i tak już trudne warunki życia osób zmagających się z bezdomnością, a obowiązkiem władz jest dopełnić starań, by jak najwięcej dzieci i młodzieży w wieku szkolnym mogło kontynuować naukę.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -