piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaUSAConnecticutRekordowe w historii Connecticut odszkodowanie

Rekordowe w historii Connecticut odszkodowanie

Najwyższe odszkodowanie w historii Connecticut – tak określana jest kwota, którą po wypadku w pracy otrzymał w ramach zadośćuczynienia mieszkaniec stanu. Mężczyzna w wyniku doznanych obrażeń został sparaliżowany.

100 milionów dolarów jest rekordową kwotą w stanie Connecticut w sprawie o odszkodowanie za wypadek w pracy. Fot. Archiwum WEM

W 2017 roku Juan „Mikey” Cruz pracował w magazynie Locust Street firmy Phillips Lighting North America, gdy przygniótł go ważący 1,300 funtów ładunek ze sprzętem oświetleniowym. W wypadku pracownik doznał poważnych obrażeń w obrębie jamy brzusznej i klatki piersiowej – miał m.in. złamane żebra. Został także sparaliżowany od pasa w dół.

Firma Connecticut Trial Firm, LLC reprezentowała Cruza w jego sprawie przeciwko Philips Lighting North America Corp (obecnie Signify North America Corporation). Ryan McKeen, prawnik i współzałożyciel firmy procesowej z Connecticut, w wywiadzie dla News 8 stwierdził, że wypadkowi można było zapobiec i że były pracodawca zdecydował się walczyć z poszkodowanym aż pięć lat.

Signify North America Corporation nie odniosło się jeszcze do werdyktu ławy przysięgłych, przyznającego Cruzowi 100 milionów dolarów odszkodowania.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -