wtorek, 27 lutego, 2024
Strona głównaUSAConnecticutRekordowe w historii Connecticut odszkodowanie

Rekordowe w historii Connecticut odszkodowanie

Najwyższe odszkodowanie w historii Connecticut – tak określana jest kwota, którą po wypadku w pracy otrzymał w ramach zadośćuczynienia mieszkaniec stanu. Mężczyzna w wyniku doznanych obrażeń został sparaliżowany.

100 milionów dolarów jest rekordową kwotą w stanie Connecticut w sprawie o odszkodowanie za wypadek w pracy. Fot. Archiwum WEM

W 2017 roku Juan „Mikey” Cruz pracował w magazynie Locust Street firmy Phillips Lighting North America, gdy przygniótł go ważący 1,300 funtów ładunek ze sprzętem oświetleniowym. W wypadku pracownik doznał poważnych obrażeń w obrębie jamy brzusznej i klatki piersiowej – miał m.in. złamane żebra. Został także sparaliżowany od pasa w dół.

Firma Connecticut Trial Firm, LLC reprezentowała Cruza w jego sprawie przeciwko Philips Lighting North America Corp (obecnie Signify North America Corporation). Ryan McKeen, prawnik i współzałożyciel firmy procesowej z Connecticut, w wywiadzie dla News 8 stwierdził, że wypadkowi można było zapobiec i że były pracodawca zdecydował się walczyć z poszkodowanym aż pięć lat.

Signify North America Corporation nie odniosło się jeszcze do werdyktu ławy przysięgłych, przyznającego Cruzowi 100 milionów dolarów odszkodowania.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -