poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaUSAMassachusetts145 milionów na rozszerzenie dostępu do internetu

145 milionów na rozszerzenie dostępu do internetu

Massachusetts otrzyma 145 milionów dolarów z American Rescue Plan Act, co wystarczy, aby zapewnić szybki dostęp do internetu w 16.000 gospodarstw domowych i firm na terenie stanu. Liczba ta stanowi 27% lokalizacji, w których nadal brakuje szybkiego dostępu do internetu. Największe luki występują w centralnej i zachodniej części stanu.

16,000 gospodarstw w stanie Massachusetts zyska dostęp do szybkiego internetu dzięki funduszom przeznaczonym na ten cel z American Rescue Plan. Fot. Pix4Free

Przyznanie funduszy zostało ogłoszone w komunikacie prasowym, wydanym w czwartek 13 października przez senatorów USA Edwarda J. Markeya i Elizabeth Warren wraz z delegacją stanową Kongresu, w tym reprezentantów Richarda E. Neala i Jamesa P. McGoverna.

Opisując w komunikacie szerokopasmowe łącza jako tkankę łączną życia komercyjnego, społecznego i obywatelskiego, przedstawiciele władz we wspólnym oświadczeniu stwierdzili, że fundusze przyniosą wymierne korzyści społecznościom lokalnym. Problem braku dostępu do szybkiego internetu nieproporcjonalnie dotyka szczególnie osoby kolorowe i o niskim przychodzie.

Pieniądze pochodzić będą z funduszu American Rescue Plan Act o wartości 10 miliardów dolarów, przeznaczonego na kluczowe projekty kapitałowe, które umożliwiają przeprowadzanie inwestycji w takich sektorach, jak zatrudnienie, edukacja i służba zdrowia. Środki na szerokopasmowe łącza będą dostępne pod postacią dotacji dla dostawców usług internetowych na obszarach o niedostatecznym zasięgu.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -