sobota, 18 maja, 2024
Strona głównaUSAFlorydaCoraz mniej przypadków Covid-19

Coraz mniej przypadków Covid-19

Zarówno stanowe, jak i federalne dane wskazują na trend spadkowy w liczbie wykrywanych przypadków Covid-19 na Florydzie. Jak wynika z opublikowanego w piątek 7 października raportu florydzkiego Departamentu Zdrowia, od 23 września odnotowanych zostało średnio 11,296 nowych zakażeń koronawirusem tygodniowo. Jest to najniższy wynik od 8 kwietnia.

Statystyki zarówno nowych zakażeń koronawirusem, jak i chorych przebywających w szpitalach i zgonów, są na Florydzie najniższe od kilku miesięcy. Fot. Archiwum WEM

Równocześnie trend spadkowy widoczny jest także w liczbie zgonów powiązanych z zachorowaniem na Covid-19. Od 23 września było ich średnio 261 tygodniowo, co jest najniższą wartością od 17 czerwca.

Od początku wybuchu pandemii ponad 7.1 miliona mieszkańców Florydy zakaziło się koronawirusem. Co najmniej 81,661 z nich zmarło. Według danych stanowego Departamentu Zdrowia 72% kwalifikujących się mieszkańców Florydy jest w pełni zaszczepionych. Odsetek ten prawie nie zmienił się w ciągu lata.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -