sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościUSAWyścig o fotel gubernatora

Wyścig o fotel gubernatora

Najnowszy sondaż wyborczy pokazuje zaciętą walkę między kandydatką demokratów a republikaninem w starciu o fotel gubernatorski Nowego Jorku. Jak wynika z badania opublikowanego w czwartek 6 października, aktualnie sprawująca ten urząd Kathy Hochul prowadzi przed republikańskim rywalem Lee Zeldinem z hrabstwa Suffolk o niecałe dwa punkty procentowe – 44.5% do 42.6%.

Wg najnowszych sondaży republikański kandydat na gubernatora Nowego Jorku Lee Zeldin dogonił poziomem poparcia swoją przeciwniczkę. Fot. Flickr

W zestawieniu ujęty został także libertariański kandydat, Larry Sharp. Przegrywa on z poparciem jedynie 3.3%. Co ciekawe 9.7% z 1,087 ankietowanych prawdopodobnych wyborców nadal pozostaje niezdecydowanych – miesiąc przed listopadowymi wyborami. Pokazuje to, że wyścig jest w rzeczywistości o wiele bardziej zacięty niż wskazywały na to niedawne badania. Dawały one Hochul dwucyfrową przewagę nad republikaninem.

Wyniki sondażu pojawiły się w okresie, gdy urzędująca demokratka spotyka się z ostrą krytyką dotyczącą rosnącej przestępczości w Nowym Jorku, rzekomych problemów z wpłatami darczyńców i wykorzystywania rządowych samolotów do podróżowania.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -