niedziela, 26 maja, 2024
Strona głównaPoloniaMassachusettsRekolekcje ewangelizacyjne w Bazylice św. Józefa w Webster

Rekolekcje ewangelizacyjne w Bazylice św. Józefa w Webster

W Bazylice św. Józefa w Webster w dniach od 10 do 13 września odbyły się rekolekcje ewangelizacyjne, które wygłosił franciszkanin o. Michał Nowak, który w tym celu przyleciał z Gdańska, gdzie obecnie pełni posługę duszpasterską dla Rycerstwa Niepokalanej.

Rekolekcje wygłaszane przez o. Michała były niesłychanie wciągające, uczestniczący komentowali, że „aż chciało się słuchać!”. Nie ulega wątpliwości, że duchowny ma dar głoszenia Słowa Bożego. Również pieśni, wykonywane przez ojca Michała na początku kazania każdego dnia rekolekcji, wprowadzały licznie zgromadzonych wiernych w stan modlitwy i refleksji.

Chórzyści z parafii św. Józefa i doświadczeni gitarzyści z pobliskiej parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Worcester pomogli przeżyć uczestnikom rekolekcji ten wyjątkowy czas duchowej odnowy w jeszcze głębszy sposób.

Ostatniego dnia rekolekcji można było skorzystać z modlitwy wstawienniczej, w której posługiwali członkowie wspólnoty Metanoi z parafii Matki Boskiej Częstochowskiej z Worcester, którą to wspólnotą opiekuje się ks. Tomasz Góra.

Tematy poruszane podczas rekolekcji uświadomiły uczestnikom, że wszyscy są dziećmi Boga, który kocha ludzi zawsze tą samą miłością, na którą nie trzeba zasłużyć, pomimo popełnianych grzechów.

Odbyte rekolekcje pobudziły wiernych do refleksji nad życiem, wiarą i nad osobistą relacją z Bogiem.

Magdalena D.
opr. WEM
Fot. Halina Głowacka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -