sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaPoloniaMassachusettsPoczątek roku szkolnego w Polskiej Szkole Sobotniej im. Marii Konopnickiej w Webster

Początek roku szkolnego w Polskiej Szkole Sobotniej im. Marii Konopnickiej w Webster

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 w Polskiej Szkole Sobotniej im. Marii Konopnickiej w Webster odbyło się w sobotę, 9 września. Zainaugurowała je specjalna msza św. odprawiona o godz. 9:00 rano w Bazylice św. Józefa w Webster przez proboszcza ks. Grzegorza Chodkowskiego, w której wzięli udział uczniowie, rodzice i nauczyciele.

Podczas wygłoszonej homilii ks. Grzegorz podziękował rodzicom za to, że dbają o podtrzymanie tożsamości narodowej swoich dzieci, przyprowadzając je do polskiej szkoły, aby mogły uczyć się języka polskiego, poznawać tradycje i kulturę Polski.

Następnie głos zabrała dyrektor szkoły Bożena Jaroszewski, która serdecznie wszystkich powitała. – Stajemy u progu nowego roku szkolnego, pełni zapału, sił, nadziei, ale i pytań o to, jaki będzie ten rok – stwierdziła, zauważając, że to poczucie niepewności towarzyszy zwłaszcza najmłodszym uczniom, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z edukacją, ale starsze roczniki mogą być dla nich wzorem i dowodem, że warto podjąć ten trud.

Po części oficjalnej uczniowie wraz z nauczycielami udali się do klas.

Halina Głowacka, JLS
Fot. Fot. Halina Głowacka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -