poniedziałek, 5 grudnia, 2022
Strona głównaPoloniaNew JerseyRafał Pisarczyk poprowadzi podczas Parady Pułaskiego kontyngent Passaic – Clifton & Vicinity

Rafał Pisarczyk poprowadzi podczas Parady Pułaskiego kontyngent Passaic – Clifton & Vicinity

Rafał Pisarczyk to postać doskonale znana wśród Polonii zarówno ze swoich artystycznych działań, jak i społecznego zaangażowania. Urodził się w Polsce, ale jako dziecko przyjechał do USA i tu zdobył artystyczne wykształcenie.

Rafał Pisarczyk to znany wśród Polonii artysta – plastyk. Fot. facebook – Rafał Pisarczyk

Jest autorem murali nawiązujących swą tematyką do ważnych postaci i wydarzeń z historii Polski. Spod jego ręki wyszły m.in. murale upamiętniające Powstanie Warszawskie i Józefa Piłsudskiego na Brooklynie w Nowym Jorku, wizerunek św. Jana Pawła II na skrzyżowaniu noszącym imię polskiego papieża w Bridgeport, CT czy niedawno odsłonięty w Chicopee, MA mural poświęcony o. Łucjanowi Królikowskiemu, polskiemu duchownemu, który stał się opiekunem ponad setki polskich dzieci ewakuowanych z Syberii.

Rafał Pisarczyk angażuje się także w życie lokalnej Polonii – m.in. Wspólnoty Frydmana w Ameryce i zespołu folklorystycznego ZOR.

85. Parada Pułaskiego przemaszeruje nowojorską 5. Aleją w pierwszą niedzielę października, pochód rozpocznie się o godz. 12:30 pm.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -