sobota, 24 lutego, 2024
Strona głównaPoloniaMassachusettsPromocja lokalnej turystyki

Promocja lokalnej turystyki

W połowie lipca podczas konferencji prasowej, która odbyła się w Polskim Centrum Naukowym w Chicopee, senator stanowy Jake Oliveira i reprezentantka stanowa Pat Duffy zaprezentowali projekt nowej ustawy – The Cultural Equity in Tourism Bill – której celem jest regionalna równość w turystyce. Rozwiązania przewidywane przez nowe prawo oraz idące w ślad za nimi fundusze mogłyby mieć wymierny wpływ na funkcjonowanie takich instytucji, jak właśnie Polskie Centrum w Chicopee, które nieprzypadkowo zostało wybrane na miejsce ogłoszenia projektu.

Konferencja prasowa na temat nowej ustawy dotyczącej turystyki regionalnej, która procedowana będzie w stanowym parlamencie, miała miejsce 11 lipca w Polskim Centrum Naukowym w Chicopee. Fot. Facebook – Senator Jake Oliveira

Mamy szczęście, że odwiedzają nas goście z całego świata, ale niestety w znacznej mierze to kwestia przypadku, że do nas trafiają – zauważyła podczas konferencji Joanne Gruszkos, przewodnicząca zarządu Polskiego Centrum. – Gdybyśmy mogli reklamować w większym zakresie naszą działalność i dzielić się historią, której depozytariuszem jest Polskie Centrum, to myślę, że miałoby to duży wpływ nie tylko na naszą placówkę, ale również na rozwój turystyki w zachodnim Massachusetts – dodała.

Ustawa o równości kulturowej w turystyce ustanowiłaby nową pulę pieniędzy, którą organizacje takie jak Polskie Centrum mogłyby wykorzystać między innymi na promocję swojej działalności, choćby poprzez reklamy w publikacjach turystycznych, billboardy, udział w targach turystycznych i zaprojektowanie nowoczesnych, atrakcyjnych stron internetowych.

Do Polskiego Centrum w Chicopee przybyli przedstawiciele około dwudziestu organizacji artystycznych i kulturalnych z całego stanu, by wysłuchać, jakie dokładnie rozwiązania przewiduje nowa ustawa.

Ta ustawa to szansa, aby promować turystycznie nasz stan i działające w nim instytucje oraz ośrodki, takie jak ten. To szansa na regionalny rozwój i pokazanie bogactwa i różnorodności kulturalnej oraz artystycznej naszego stanu – mówił senator Jake Oliveira. – Dzięki nowym rozwiązaniom więcej turystów trafi do nas, a zwłaszcza do ośrodków etnicznych, stricte lokalnych, które do tej pory pozostawały – również wskutek niedoborów finansowych – na marginesie branży turystycznej – wtórowała mu reprezentantka stanowa Pat Duffy.

Przed pandemią turystyka była trzecią co do wielkości branżą w Massachusetts. W 2020 roku odwiedzający wydali 10 miliardów dolarów w naszym stanie. Ale działania marketingowe w turystyce często opierają się na dobrze znanych atrakcjach – zauważyła Emily Ruddock, dyrektor wykonawcza MassCreative, stanowej grupy ds. sektora kreatywnego. – Istnieją mniejsze, bardziej niszowe lub kulturowo specyficzne przestrzenie i atrakcje, które nie mają takiego poziomu rozpoznawalności nazwy, więc chcemy mieć pewność, że mają zasoby, aby działać i wypromować swoją działalność – dodała.

Głos zabrała też dyrektor Greater Chicopee Chamber of Commerce Melissa Breor, która podkreśliła, że granty wpływają na rozwój lokalnej społeczności, która potrafi dobrze je wykorzystać, na dowód czego podała przykład dwóch polskich murali, które powstały w ostatnich latach w Chicopee.

Na konferencji obecny był także burmistrz Chicopee John L. Vieau, który przypomniał przy tej okazji o tym, że podobnie jak senator Oliveira może się poszczycić polskimi korzeniami, więc takie miejsca jak Polskie Centrum w Chicopee i inne tego typu ośrodki, podtrzymujące dziedzictwo i przekazujące historię imigrantów w USA są dla niego szczególnie ważne. – Wiem, że trzeba stwarzać okazję do tego, by ludzie mogli zobaczyć naszą kulturę i historię – stwierdził.

Zgodnie z założeniami nowej ustawy funduszem utworzonym na jej podstawie administrowałoby Massachusetts Office of Travel and Tourism w porozumieniu z Mass Cultural Council.

Jak poinformowali przedstawiciele stanowej legislatury, projekt ustawy trafi do prac w komisji już tej jesieni.

JLS

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -