niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaPoloniaPensylwaniaPielgrzymi przybyli do Domu Matki

Pielgrzymi przybyli do Domu Matki

Piesza pielgrzymka to duchowe i fizyczne wyzwanie, podczas którego uczestnicy pokonują długie dystanse pieszo, zmierzając do ważnych miejsc kultu religijnego. To okazja do modlitwy, refleksji i umocnienia więzi z Bogiem i wspólnotą. Pielgrzymki mają różne cele, takie jak oddanie hołdu świętym, prośba o łaski lub wdzięczność za otrzymane dary. Uczestnictwo w pielgrzymce wymaga wysiłku fizycznego i ducha wspólnoty, łącząc w sobie wytrwałość i wiarę. To czas odosobnienia od codzienności, poświęcenia modlitwie i zjednoczenia się z innymi pielgrzymami w wspólnym celu.

10 sierpnia br. z Great Meadows w New Jersey wyruszyła 36. Piesza Pielgrzymka do Amerykańskiej Częstochowy. Jest to najdłuższa pod względem trasy oraz najstarsza i najliczniejsza piesza pielgrzymka do Amerykańskiej Częstochowy. W czasie czterodniowej trasy pielgrzymi pokonali 57.5 mili (czyli prawie 100 km). Choć wyrusza ona co roku z parafii św. Piotra i Pawła w Great Meadows w stanie New Jersey, to ma charakter międzystanowy, gromadząc wiernych również z innych stanów. Jak podali organizatorzy, z miejsca początkowego wyszło około 400 osób, ale pielgrzymka każdego dnia się powiększała, gdyż na trasie dołączały do niej kolejne osoby. Pielgrzymi byli podzieleni na trzy grupy: paulińską (młodzieżową), salwatoriańską i franciszkańską (anglojęzyczną). Do celu dotarli w niedzielę, 13 sierpnia. Tegorocznej pielgrzymce towarzyszyło hasło: „Z Maryją adorujemy Chrystusa”.

Doroczna piesza pielgrzymka do Amerykańskiej Częstochowy wyruszyła też 12 sierpnia z parafii św. Jadwigi w Trenton, NJ. Kolejnego dnia pielgrzymi dotarli do celu, łącząc się u bram sanktuarium z pątnikami z Great Meadows.

W sumie tego dnia do Amerykańskiej Częstochowy przybyło kilka tysięcy pielgrzymów, którzy wzięli udział w uroczystej, wieńczącej trud pielgrzymowania, mszy św. odprawionej w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej.

JLS
Fot. facebook, czestochowa.us

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -