niedziela, 29 stycznia, 2023
Strona głównaGorący TematPrezydent: mamy do czynienia z gwałtem na suwerennym i niepodległym państwie

Prezydent: mamy do czynienia z gwałtem na suwerennym i niepodległym państwie

Mamy do czynienia z bezprecedensowym aktem agresji, kolejnym naruszeniem prawa międzynarodowego przez Rosję, gwałtem na suwerennym i niepodległym państwie; wierzę, że społeczność międzynarodowa w sposób jednoznaczny na to zareaguje – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Prezydent RP Andrzej Duda podczas briefingu prasowego po zakończonej naradzie w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego w Warszawie, 24 bm. W BBN odbyło się zwołane przez prezydenta Andrzeja Dudę spotkanie z przedstawicielami rządu, dowódcami wojskowymi oraz szefami służb, po tym jak w nocy z 23 na 24 lutego, prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił w telewizyjny wystąpieniu rozpoczęcie „operacji specjalnej w Donbasie”. Fot. PAP/Leszek Szymański

W czwartek w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego odbyła się narada prezydenta, premiera, ministrów i szefów służb w związku z agresją Rosji na Ukrainę.

Prezydent Duda mówił na briefingu prasowym po naradzie, że to, co obserwujemy od wczesnych godzin porannych na Ukrainie to „bezprecedensowy akt naruszenia prawa międzynarodowego i gwałtu na suwerennym i niepodległym państwie”.

Przekazał, że o sytuacji na Ukrainie rozmawiał rano z prezydentem tego kraju Wołodymyrem Zełenskim.

„Teraz przedyskutowaliśmy to w gronie osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo Rzeczypospolitej. Podejmujemy odpowiednie działania, które od pewnego czasu się toczą. To jest tylko pewna aktualizacja stanu i omówienie przez nas bieżącej sytuacji” – mówił Andrzej Duda.

W ocenie prezydenta mamy do czynienia z „bezprecedensowym aktem agresji i kolejnym naruszeniem prawa międzynarodowego przez Rosję”. „Wierzę w to głęboko, że społeczność międzynarodowa w sposób jednoznaczny na to zareaguje” – powiedział prezydent, zapowiadając kolejne rozmowy z przywódcami państw UE i NATO.

Aleksandra Rebelińska, Mieczysław Rudy/PAP

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -