niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaUSAConnecticutPracownicy stanowi z podwyżkami

Pracownicy stanowi z podwyżkami

W czasach niskiego bezrobocia i rosnących nadwyżek budżetowych pracownicy stanu Connecticut zarabiają rekordowe sumy. Podwyżki i wyrównania pensji dobiły w zeszłym roku do poziomu, w którym w sumie ponad 18,800 pracowników państwowych zarabiało ponad 100,000 dolarów, zgodnie z najnowszymi statystykami biura kontrolera stanowego.

Connecticut przeznaczył w zeszłym roku rekordową kwotę na płace stanowych pracowników. Fot. PxHere

Kwoty te obejmowały m.in. premie w wysokości 3,500 dolarów na pracownika, które zostały wynegocjowane z gubernatorem Nedem Lamontem, wraz z nadgodzinami i świadczeniami emerytalnymi, takimi jak skumulowany czas chorobowy dla pracowników, którzy przeszli na emeryturę w zeszłym roku w związku ze stanowymi zachętami.

Jak przekazali urzędnicy, przed liczeniem nadgodzin ponad 12,800 pracowników miało w 2022 roku wynagrodzenie podstawowe w wysokości ponad 100,000 dolarów. Zgodnie z informacjami liczba pracowników zarabiających na tym poziomie może być jeszcze wyższa, ponieważ w stanowych systemach czasami mogą znajdować się niepełne informacje od niektórych podmiotów, jak University of Connecticut, a także oddziałów sądowniczych i ustawodawczych. Ogólnie stanowa lista płac w 2022 roku urosła do 5.3 miliarda dolarów rocznie, co stanowi gwałtowny wzrost w stosunku do 2018 roku, kiedy kwota ta wyniosła 4.5 miliarda dolarów.

Dzięki dodatkowym środkom federalnym przekazanym w związku z pandemią i dobrym wynikom na Wall Street w 2021 roku stan odnotowuje rekordową nadwyżkę budżetową. W zeszłym roku sięgnęła ona 4.3 miliarda dolarów i oczekuje się, że w bieżącym roku podatkowym, który kończy się 30 czerwca, osiągnie kolejne 1.3 miliarda dolarów. Dzięki tym środkom i nie tylko stan przekazał ponad 7 miliardów dolarów do funduszy emerytalnych zarówno dla pracowników stanowych, jak i nauczycieli szkół publicznych.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -