poniedziałek, 27 maja, 2024
Strona głównaPoloniaNowy JorkPrace Janusza Skowrona w siedzibie Greenpoint Insurance Brokerage  

Prace Janusza Skowrona w siedzibie Greenpoint Insurance Brokerage  

Dzięki życzliwości Marcina Luca i jego żony Magdaleny polsko-amerykańscy artyści zyskali nową możliwość zaprezentowania swojej sztuki. W poniedziałek 28 sierpnia 2023 r. w Greenpoint Insurance Brokerage – siedzibie firmy Marcina Luca zlokalizowanej przy 680 Manhattan Ave, Brooklyn, NY 11222 – rozpoczęła się ekspozycja najnowszych obrazów Janusza Skowrona.

Od lewej: Janusz Skowron, Magdalena Luc, Marcin Luc. Fot. Archiwum J. Skowrona  

Na udostępnionej ścianie nazwanej „Fine Art Corner” prezentowane będą cykliczne, kameralne wystawy. To kolejna artystyczna inicjatywa w sercu Greenpointu, która niewątpliwie cieszy nie tylko samych artystów, ale też i wszystkich miłośników sztuki.  

Marcin Luc jest znany w lokalnej społeczności ze swego zaangażowania. To właśnie jemu w 2022 r. przypadł zaszczyt prowadzenia Polonii nowojorską 5. Aleją podczas Parady Pułaskiego jako Wielki Marszałek, wcześniej sprawował funkcję marszałka kontyngentu z Greenpointu.  

Dzieła Janusza Skowrona będą prezentowane w Greenpoint Insurance Brokerage przez cały wrzesień. Fot. Archiwum J. Skowrona  

Janusz Skowron to artysta, który urodził się w Kolbuszowej (woj. podkarpackie). Studiował sztuki piękne na UMCS w Lublinie. Od 1989 r. mieszka i pracuje w Nowym Jorku. Jest członkiem międzynarodowej multimedialnej grupy artystycznej „Emotionalism” (od 1999 r.) oraz Złota Linia i ZPAMiG. Brał udział w ponad trzystu wystawach, prezentując swoje prace w Polsce, na Węgrzech, w USA, Korei Południowej, Chinach, Francji, Danii, Czechach, Ukrainie i Niemczech.

Uprawia malarstwo, rysunek, fotografię i grafikę. Był kuratorem i promotorem ponad dwustu wystaw i promotorem sztuki polskiej w Ameryce. Współtworzył: Galerię KONT (Lublin 1978), Shtooka Gallery, Starbucks Gallery oraz założył A.R. Gallery (Brooklyn, NY). Jest członkiem PIASA oraz Rady Instytutu Piłsudskiego w Nowym Jorku.

opr. JS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -