czwartek, 25 lipca, 2024
Strona głównaPoloniaPensylwania57. Polsko-Amerykański Festiwal w Amerykańskiej Częstochowie

57. Polsko-Amerykański Festiwal w Amerykańskiej Częstochowie

Doroczny Polsko-Amerykański Festiwal odbywający się w Amerykańskiej Częstochowie to jedna z największych polonijnych imprez. Festiwal zawsze ma miejsce we wrześniu i trwa pięć dni – przez Labor Day Weekend i w kolejny weekend.

Tegoroczna, 57. edycja festiwalu, również jest podzielona na dwa wrześniowe weekendy – pierwsza część, która miała miejsce w dniach 2-4 września już za nami, ale ci, którzy nie mieli okazji uczestniczyć w zabawie, wciąż mają na to szansę, bowiem 9 i 10 września ciąg dalszy festiwalu!

Plac przy Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown na czas trwania festiwalu zamienia się w wielkie centrum rozrywki. Wesołe miasteczko z licznymi karuzelami przyciąga jak magnes dzieci i młodzież, liczne punkty gastronomiczne serwują dania kuchni polskiej oraz typowo amerykańskie przysmaki, a zróżnicowany i ciekawy program artystyczny we wspaniały sposób ukazuje polską kulturę w jej barwnych odsłonach. Do atrakcji należą też zagroda z żywymi zwierzętami, możliwość przejażdżek na kucykach czy prezentacje polskich rekonstruktorów historii.

JLS
Fot. czestochowa.us, facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -