wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaPoloniaMassachusettsPolski sklep wyróżniony przez władze Bostonu w ramach programu „Legacy Business”

Polski sklep wyróżniony przez władze Bostonu w ramach programu „Legacy Business”

O tym, że niełatwo utrzymać się na zmieniającym się rynku przez dłuższy czas, przekonał się niejeden właściciel biznesu. Jednak są firmy, które z sukcesem działają już od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat, wpisując się przez ten czas w historię i krajobraz danej dzielnicy czy miasta. Właśnie takich biznesów szukano w Bostonie w ramach programu „Legacy Business”. Władze miasta wyłoniły 30 laureatów, a wśród nich znalazła się także polska firma.

DJ’s European Market and Delicatessen to rodzinny biznes, prowadzony przez Alinę Morris (trzecia od lewej) wraz z mężem i córką. Fot. Facebook

„Firmy te w istotny sposób przyczyniają się do rozwoju społeczności, są kulturowymi opokami i przechowalnikami tradycji i historii społeczności. Stanowią one szczególną i wyjątkową część historycznej tożsamości Bostonu” – czytamy na stronie poświęconej programowi. Jak podkreślono w opisie dotyczącym wszystkich wyróżnionych biznesów: „wierzymy, że poprzez wyeksponowanie tych firm w ramach tego programu możemy przyczynić się do przekształcenia naszych dzielnic w atrakcyjne miejsca docelowe. Chcemy zwiększyć wydatki i ruch pieszych w lokalnych dzielnicach handlowych. Firmy takie jak te (wyróżnione w ramach programu „Legacy Business” – red.) stanowią ważny element danych dzielnic i przyczyniły się do kształtowania struktury naszego miasta”.

W gronie laureatów znalazł się DJ’s European Market and Delicatessen. Sklep ten, zlokalizowany w Dorchester w południowym Bostonie, w samym sercu obszaru, któremu m.in. dzięki staraniom „Białego Orła” władze miasta nadały oficjalne miano Polski Trójkąt w Bostonie, może poszczycić się ponad 50-letnią historią. Obecna właścicielka Alina Morris przejęła biznes po swoich rodzicach w 2005 r. Obecnie prowadzi go wraz ze swoją rodziną, w tym mężem Danielem oraz córką Dawn. DJ’s Market jest znany wśród polonijnej – i nie tylko! – społeczności z wyjątkowo smacznych, domowych pączków. Również inne wypieki i produkty znajdujące się w ofercie sklepu znajdują uznanie klientów, którzy często wracają na kolejne zakupy – w czym w znacznej mierze tkwi sekret sukcesu długoletniej działalności.

DJ’s European Market and Delicatessen zlokalizowany jest przy 120 Boston St., Dorchester, MA 02125 i czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 am – 6:00 pm oraz w soboty od 8:00 am do 4:00 pm. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.djsmarketanddeli.com.

JLS

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -