czwartek, 28 października, 2021
Strona głównaPoloniaConnecticutPożegnanie lata na Polance Sokołów w New Britain

Pożegnanie lata na Polance Sokołów w New Britain

W niedzielę, 12 września, na Polance Sokołów w New Britain odbył się piknik pod hasłem „Pożegnanie lata”. Była to pierwsza większa polonijna impreza po wywołanej pandemią prawie dwuletniej przerwie i frekwencja dopisała, przerastając oczekiwania organizatorów.

Piknik był okazją do zaprezentowania osób, które poprowadzą grupę z „Małej Polski” i okolic w Paradzie Pułaskiego. Fot. Halina Głowacka

Jedną z atrakcji pikniku był Festiwal Pierogów, z którego część dochodu przeznaczona zostanie na sfinansowanie udziału kontyngentu z centralnego Connecticut w Paradzie Pułaskiego, która przemaszeruje nowojorską 5. Aleją w pierwszą niedzielę października. Piknik był też okazją do zaprezentowania osób, które poprowadzą grupę z „Małej Polski” i okolic. Jednym z punktów programu była dekoracja laureatek konkursu Miss Polish America. Uczestnicy pikniku mogli też podziwiać występy artystyczne w wykonaniu uczniów Szkoły Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w New Britain.

Wśród innych atrakcji warto wymienić różne konkursy, zarówno dla najmłodszych, jak i dla dorosłych, między innymi konkurs lepienia pierogów na czas. Uczestnicy mieli też możliwość skosztowania typowo polskich potraw czy kupienia różnych pamiątek oraz wyrobów lokalnych artystów. Oczywiście nie mogło także zabraknąć muzyki do tańca, o którą zadbali niezastąpieni Daniel Band & Adama Chrola. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych, a lato można uznać za pożegnane z przytupem!

WEM


Więcej zdjęć na: https://bialyorzel24.com/polski-piknik-na-polance-sokolow-w-new-britain/

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Poprzedni artykułWitaj, szkoło!
Następny artykułPowrót do szkolnych ławek

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -