niedziela, 14 lipca, 2024

Pożegnalne przyjęcie

Wśród Polonii wielu jest zdolnych i utalentowanych młodych ludzi. Niektórzy z nich wybierają ścieżkę powołania, tak jak to ma miejsce w przypadku Mateusza Puzanowskiego z parafii św. Józefa w Central Falls, RI.

Mateusz Puzanowski i ks. Dariusz Jończyk, proboszcz polskiej parafii św. Józefa w Central Falls. Fot. Stanisław Majkut

Mateusz Puzanowski wstąpił do lokalnego seminarium – Seminary of Our Lady of Providence, jednak przełożeni dostrzegli w nim potencjał, w związku z czym będzie kontynuował naukę w Rzymie, w Papieskim Kolegium Północnoamerykańskim. Instytucja ta powołana została w celu kształcenia i formacji kleryków oraz księży pochodzących ze Stanów Zjednoczonych, Kanady i Australii. Kampus mieści się w pobliżu Watykanu.

Parafianie przygotowali dla wybierającego się do Rzymu kleryka przyjęcie pożegnalne. Fot. Stanisław Majkut

Przed wyjazdem młodego duchownego do Stolicy Apostolskiej parafianie zorganizowali dla niego przyjęcie pożegnalne. Przyjęcie odbyło się w centrum parafialnym w Central Falls w niedzielę, 26 czerwca, tuż po mszy św. o godz. 11:00. Były kwiaty i życzenia powodzenia na dalszej duszpasterskiej i edukacyjnej drodze. Pełne życzliwości słowa skierował do młodego kleryka także proboszcz polskiej parafii ks. Dariusz Jończyk, który w tym roku obchodził jubileusz 25-lecia kapłaństwa.

JLS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -