wtorek, 16 sierpnia, 2022

Powrót na ring

Amerykański pięściarz z polskimi korzeniami – Vito Mielnicki (11-1-0) – stoczy 30 lipca na gali Premier Boxing Champions w Barclays Center na Brooklynie swoją trzynastą zawodową walkę, a jego rywalem będzie Joe Eli Hernandez (12-2-0). 20-letni zawodnik stoczy zakontraktowany na dziesięć rund pojedynek w limicie kategorii półśredniej – potwierdził Mielnicki dla BoxingZone.org.

Vito Mielnicki ma zaledwie 20 lat, ale już sporo sukcesów na koncie. Fot. facebook

Pięściarz z Newark, NJ swoją ostatnią walkę stoczył w połowie kwietnia bieżącego roku, kiedy to na gali w Arlington pokonał jednogłośną decyzją sędziów Dana Karpency’ego (9-5-1), odnosząc jedenaste zwycięstwo w profesjonalnym boksie. Mielnicki po rozstaniu z Joe Goossenem, o czym poinformował kilka miesięcy temu w rozmowie z Michałem Adamczykiem z BoxingZone.org, trenuje obecnie pod okiem Chino Rivasa i bardzo chwali sobie dotychczasową współpracę. Joe Ali Hernandez to pięściarz, który również zdążył pokazać się na „dużym ekranie”. W swojej ostatniej walce pokazywanej na DAZN Amerykanin przegrał na punkty z Reshatem Mati’m (12-0-0), wobec czego w walce z Mielnickim powróci bezpośrednio po porażce.

Adam Kownacki swoje dwie ostatnie walki przegrał, więc lipcowa gala będzie dla niego ważnym sprawdzianem. Fot. facebook

W co-main evencie zobaczymy Adama Kownackiego (20-2-0), który skrzyżuje rękawice z Ali Erenem Demirezenem (16-1-0). Polak startujący w kategorii ciężkiej po dwóch bezpośrednich porażkach z Robertem Heleniusem (30-3-0) nie szuka łatwych wyzwań, a jego nadchodząca walka z Turkiem będzie niewątpliwie bardzo emocjonująca dla wszystkich fanów zgromadzonych zarówno w Barclays Center, jak i przed telewizorami. W walce wieczoru zobaczymy debiutującego w dywizji super półśredniej Danny’ego Garcię (36-3-0), który skrzyżuje rękawice z byłym pretendentem do tytułu mistrza świata kategorii półśredniej Jose Benavidezem Jr (27-1-1).

Michał Adamczyk
www.BoxingZone.org

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -