niedziela, 26 maja, 2024
Strona głównaUSANowy JorkPort w Nowym Jorku i New Jersey z tytułem krajowego lidera przeładunku...

Port w Nowym Jorku i New Jersey z tytułem krajowego lidera przeładunku kontenerów

Rekordowo wysoki ruch rozładunkowy i załadunkowy kontenerów w porcie w Nowym Jorku i New Jersey sprawił, że wysunął się on na pozycję lidera w USA. Oznacza to, że wyprzedził zarówno porty Los Angeles, jak i Long Beach.

Port morski należący do Nowego Jorku i New Jersey stał się najbardziej ruchliwym w całym kraju. Fot. Facebook.com/panynj

Sytuacja ta jest efektem trwającego nadal odpływu handlu z rejonu zachodniego wybrzeża, wywołanego m.in. obawami menadżerów logistyki o ewentualne strajki pracownicze lub lokauty. Doprowadziło to do bicia prawdziwych rekordów, jeśli chodzi o ruch w porcie w Nowym Jorku i New Jersey. W sumie w sierpniu przewinęło się przez niego 843,191 kontenerów – o 37,877 więcej niż w plasującym się na trzecim miejscu w kraju porcie w Los Angeles. Przeładowano w nim 805,314 kontenerów. Drugie miejsce zajął port Long Beach. Przewinęło się przez niego 806,940 kontenerów.

Tegoroczny sierpień zasłuży na tytuł najbardziej ruchliwego w historii portu Nowy Jork i New Jersey. Warto dodać, że pięć najbardziej ruchliwych miesięcy w porcie miało miejsce w 2022 roku.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -