czwartek, 25 lipca, 2024
Strona głównaUSAFlorydaFloryda najlepsza dla emerytów?

Floryda najlepsza dla emerytów?

Gdzie najlepiej spędzić emeryturę? Jak wynika z najnowszego raportu 2022 Best and Worst Places to Retire, przygotowanego przez WalletHub, Floryda zdominowała szczyt zestawienia. Aż 4 z 10 wspomnianych w rankingu miejscowości znajduje się na terenie stanu.

Orlando zajęło w zestawieniu 2. miejsce z 182 amerykańskich miast najbardziej przyjaznym emerytom. Fot. Hotels.com

Pierwsze miejsce w raporcie przypadło w 2022 roku Charleston w Karolinie Południowej. Zgodnie z odpowiedziami ankietowanych na drugim miejscu uplasowało się Orlando – jako pierwsze z 4 miast Florydy z zestawienia.

Autorzy badania uwzględnili w nim 182 miasta z całego kraju. Brali przy tym pod uwagę cztery – ich zdaniem kluczowe – kategorie, które wpływają na komfort spędzania w danym rejonie emerytury. Chodzi tu o przystępność cenową, dostępne aktywności, ogólną jakość życia i opiekę zdrowotną. Autorzy przyjęli także założenie, że potencjalny emeryt będzie posiadał stałe źródło dochodu.

Zgodnie z wynikami ankiety w zestawieniu 10 miast o najlepszych warunkach dla emerytów znalazły się 4 florydzkie miejscowości: Orlando z 2. miejscem, Miami z 4., Fort Lauderdale z 5. i Tampa z 9.

10 najlepszych miast na emeryturę:

  1. Charleston, Karolina Południowa
  2. Orlando, Floryda
  3. Cincinnati, Ohio
  4. Miami, Floryda
  5. Fort Lauderdale, Floryda
  6. San Francisco, Kalifornia
  7. Scottsdale, Arizona
  8. Wilmington, Delaware
  9. Tampa, Floryda
  10. Salt Lake City, Utah

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -