czwartek, 22 lutego, 2024
Strona głównaUSAMassachusettsKolorowa jesień w Massachusetts

Kolorowa jesień w Massachusetts

Choć w powietrzu wyraźnie czuć już jesień, liście na drzewach w Massachusetts nadal zachwycają kojarzącą się z latem zielenią. Już niedługo… Ich barwy w najbliższych tygodniach zaczną się zmieniać, przyciągając rzesze turystów, chcących podziwiać piękno jesieni w pełnej krasie.

Każdego roku jesień w Nowej Anglii przyciąga turystów z całego kraju i ze świata, którzy przyjeżdżają podziwiać nadzwyczajnie uroczą jesień kojarzącą się z tym regionem. Fot. Pxhere.com

Kiedy dokładnie liście drzew zmienią swój kolor na dobre? Dokładna data jest w zasadzie niemożliwa do określenia. Specjaliści są jednak w stanie w przybliżeniu oszacować szczyt barwnej, jesiennej przemiany. W Massachusetts przypadnie ona w tym roku na pierwsze tygodnie października.

Prognozy przygotowane przez Yankee Magazine i portal SmokyMountains.com wskazują, że kolorowy spektakl obejmie większość stanu do drugiego tygodnia października, rozpoczynając się pod koniec września w rejonie Berkshires, a następnie obejmując zachodnią część Massachusetts.

Termin kolorowego szczytu zależeć będzie od pogody. Ciepłe, słoneczne dni mogą przełożyć się na bardziej intensywne barwy koron drzew. Z kolei jeśli pogoda będzie ciepła i sucha przez zbyt długi czas, liście mogą od razu zbrązowieć i zacząć opadać wcześniej.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -