poniedziałek, 27 września, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaPolska szczepi żołnierzy

Polska szczepi żołnierzy

Zostało zaszczepionych ponad 100 tys. żołnierzy – poinformował szef MON Mariusz Błaszczak. Podkreślił, że dzięki temu wojsko wraca do normalności i zwiększa intensywność ćwiczeń.

Budapeszt, Węgry, 16.02.2021. Minister obrony narodowej RP Mariusz Błaszczak (C) podczas wypowiedzi dla mediów przed Bazyliką św. Stefana w Budapeszcie, 16 bm. Minister Błaszczak przebywa z jednodniową wizytą na Węgrzech. (ls/awol) PAP/Leszek Szymański

Szef MON w sobotę w Polskim Radiu 24 mówił o ćwiczeniach wojska w okresie pandemii. Powiedział, że w trakcie rozmów z żołnierzami, ci wspominali mu o „tęsknocie za poligonem i ćwiczeniami wojskowymi”.

„Coraz więcej (będzie – PAP) ćwiczeń Wojsk Obrony Terytorialnej i wojsk operacyjnych. Czyli wracamy do normalności. Chciałbym podkreślić, że już ponad 100 tysięcy żołnierzy Wojska Polskiego zostało zaszczepionych. To daje rzeczywiście silny fundament odnośnie bezpieczeństwa” – powiedział Błaszczak.

Wojsko rozpoczęło szczepienia żołnierzy pod koniec marca. Resort obrony, by zachęcić żołnierzy do dobrowolnych szczepień, prowadzi kampanię informacyjną „#SzczepimySie”. (PAP)

Krzysztof Kowalczyk
krz/ mmu/

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -