poniedziałek, 20 maja, 2024
Strona głównaUSANowy JorkPomoc dla imigrantów

Pomoc dla imigrantów

Miasto Nowy Jork wprowadza program oferujący migrantom karty przedpłacone, dzięki którym będą mogli kupić m.in. żywność. Stanowi on najnowszą inicjatywę mającą na celu walkę z kryzysem migracyjnym.

Karty będzie można użyć m.in. w celu zakupienia żywności. Fot. Archiwum WEM

Burmistrz Eric Adams uruchomił program pilotażowy, który zapewni 500 rodzinom imigrantów z dziećmi, które obecnie mieszkają w hotelach wynajmowanych przez miasto w celu zakwaterowania osób ubiegających się o azyl, przedpłacone karty debetowe umożliwiające zakup żywności i artykułów dla najmłodszych.

Pilotażowy program będzie kosztować miasto 53 miliony dolarów, ale – jak twierdzi biuro burmistrza – pozwoli miastu zaoszczędzić setki tysięcy dolarów miesięcznie.

Zgodnie ze strategią burmistrza program prowadzony przez spółkę Mobility Capital Finance z New Jersey ma na celu zastąpienie dotychczasowej praktyki zapewniania migrantom przebywającym w schroniskach paczek z trwałą żywnością.

Zamiast tego nowy program proponuje wydawanie kart debetowych, aby umożliwić indywidualnym osobom zakup żywności i niezbędnych artykułów. Kwota przeznaczona na każdą przedpłaconą kartę będzie uzależniona od wielkości rodziny i ewentualnych dochodów, jakie może ona posiadać.

AM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -