poniedziałek, 25 września, 2023
Strona głównaUSARhode IslandPomoc dla bezdomnych z Rhode Island

Pomoc dla bezdomnych z Rhode Island

Ponad 385 osób ucierpiało w weekend 10 i 11 grudnia. Winne są niskie temperatury, które nawiedziły w tym czasie rejon Rhode Island. Są one szczególnie niebezpieczne dla osób w kryzysie bezdomności. W Woonsocket – bez względu na pogodę – mogą liczyć na pomoc wolontariuszy, którzy każdorazowo dostarczają w niedziele około 150 posiłków.

Działająca już ponad 100 lat Community Health Alliance jest jedną z organizacji niosących pomoc bezdomnym w Rhode Island w szczególnie niebezpiecznym okresie zimowym. Fot. Facebook.com/CommunityHealthAlliance

Zapewniają je organizacja MAE oraz Community Care Alliance. W każdy niedzielny poranek wolontariusze czekają na parkingu Bouley Field na osoby potrzebujące pomocy. Część przychodzi tu po posiłek, inni w zależności od potrzeb dostają także bieliznę i rękawiczki. Wolontariusze starają się zapewnić dostęp do podstawowych usług i jedzenia osobom borykającym się z trudnościami, w tym bezdomnym i przebywającym w schroniskach.

Jak wynika z danych, aż 385 osób z Rhode Island, w tym rodziny z dziećmi, nie posiada stałego dachu nad głową. Eksperci podkreślają, że liczba ta jest zaniżona – w przeciwieństwie do opinii gubernatora stanu Daniela McKee, który uważa, że bezdomność nie jest problemem w Nowej Anglii.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -