poniedziałek, 4 grudnia, 2023
Strona głównaDziałyCiekawostkiPolski wytwórca alkoholi wchodzi na amerykańską giełdę

Polski wytwórca alkoholi wchodzi na amerykańską giełdę

Manufaktura Piwa Wódki i Wina S.A., zarządzana przez Janusza Palikota przy silnym zaangażowaniu marketingowym Kuby Wojewódzkiego, aktywnie rozbudowuje obecność swoich produktów poza granicami Polski. Obecnie przygotowuje się do uruchomienia sprzedaży wyselekcjonowanych produktów wytwarzanych w Polsce na rynku amerykańskim.

Były polityk, a aktualnie prezes spółki Manufaktura Piwa Wódki i Wina S.A. Janusz Palikot, reklamuje jeden z najnowszych produktów: wódkę WYJEBONGO. Fot. Materiały prasowe

Jednym z założeń Spółki dotyczącej dystrybucji produktów Grupy Kapitałowej jest aktywna rozbudowa sprzedaży swoich alkoholi poza granicami Polski. W tym celu, między innymi zawiązana została przez MPWiW spółka prawa USA – Manufaktura Ameryka LLC.

Manufaktura Ameryka prowadzi działania w celu pozyskania do współpracy partnerów w zakresie dystrybucji wyselekcjonowanych produktów MPWiW na terenie Florydy, Kalifornii, Illinois oraz Nowego Jorku. Dodatkowo Spółka stworzyła własny zespół dedykowany rynkowi amerykańskiemu pod kierownictwem Toty Zoury. Zespół jest odpowiedzialny za realizację kampanii marketingowo-sprzedażowych oraz współpracę z ambasadorami marek w USA. Wierzę, że potencjał jaki tkwi w naszych liniach smakowych, zwłaszcza zawierających susz konopny pozwoli nam na szybkie zdobycie serc i podniebień Amerykanów. Wiele stanów USA ma liberalne prawo związane z konopiami w żywności i patrząc jak to się rozwija to w najbliższych latach możemy spodziewać się alkoholi z prawnie legalnym dodatkiem CBD czy nawet THC i my będziemy jako jedni z pierwszych na świecie do tego gotowi. Nasz sen o prawdziwym BUH-u właśnie się ziszcza. – powiedział Janusz Palikot, Prezes MPWiW.

Manufaktura Piwa Wódki i Wina została stworzona z myślą o ludziach ceniących unikalne smaki, dobrą zabawę, wysoką jakość konsumowanych alkoholi. W ostatnich tygodniach do naszej rodziny piw BUH, wódki wyBUHowej, wódki WYJEBONGO, tenczyńskich Okovit, wódek Palikot dołączyły wódka POPCORN oraz piwo MYJEBONGA. Zapraszając potencjalnych Inwestorów do zapisów na akcje chcemy podzielić się naszymi sukcesami. Razem możemy osiągnąć więcej i zdecydowanie szybciej.” – powiedział Tomasz Czechowski, Wiceprezes MPWiW.

W ostatnich miesiącach Spółka sfinalizowała połączenie ze spółką Doctor Brew. Poza tym w skład Grupy MPWiW wchodzą także (bezpośrednio): Tenczyńska Okovita, Tenczynek Dystrybucja, Tenczynek Świeże, a niebawem po zakończeniu procesu przejęcia również Przyjazne Państwo oraz pośrednio Tenczynek Bezalkoholowe i BUH Distillery. W ramach planowanej rozbudowy zdolności produkcyjnych w 2023 roku przejęta ma zostać także spółka Browar w Niechanowie (obecnie partner biznesowy MPWiW, któremu zlecana jest część produkcji). Wszystkie podmioty w Grupie MPWiW pracują na rzecz maksymalizacji i konsolidacji wyniku. Poszczególne spółki tworzą unikatowy łańcuch wartości uzupełniających się produktów, wspierany przez spójny system sprzedaży oraz marketingu.

Newseria.pl

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -