sobota, 24 lutego, 2024
Strona głównaUSANew JerseyLionsgate otwiera studio w New Jersey

Lionsgate otwiera studio w New Jersey

Studio filmowe Lionsgate coraz intensywniej zaznacza swoją obecność produkcyjną w rejonie Tri-State. Zgodnie z planami hollywoodzki gigant branży filmowej ma zostać głównym najemcą wartego 125 milionów dolarów kompleksu w Newark w stanie New Jersey.

Wizualizacja studia filmowego Lionsgate, jakie ma powstać w Newark w pobliżu lotniska. Fot. Lionsgate

Umowa jest następstwem przejęcia przez Lionsgate wartego 100 milionów dolarów kompleksu studyjnego znajdującego się w Yonkers, zaledwie 20 minut od Manhattanu. Został on zbudowany przez Great Point Capital Management – fundusz inwestycyjny skoncentrowany na mediach prowadzony przez Halmi, właściciela Hallmark Entertainment oraz Fehmi Zeko.

Zgodnie z założeniami umowy studio Great Point Roberta Halmi zbuduje 12-akrowy kompleks filmowy i telewizyjny w New Jersey, a także będzie jego właścicielem i operatorem, podczas gdy Lionsgate przejmie mniejszościowy udział i będzie miało prawa do nazwy obiektu. Dedykowane studio w Newark, którego otwarcie planowane jest na początek 2024 roku, będzie zlokalizowane w południowej części miasta, na terenie dawnego osiedla Seth Boyden Housing, w pobliżu międzynarodowego lotniska Newark Liberty i innej lokalnej infrastruktury transportowej. Kompleks o powierzchni 300,000 stóp kwadratowych będzie obejmował studia produkcyjne o powierzchni od 20,000 do 30,000 stóp kwadratowych, biura, a także niezbędną przestrzeń pomocniczą.

Lionsgate rozszerza swoją działalność produkcyjną w New Jersey w związku z realizacją trwających i przyszłych projektów. Studio ma w planach realizację około 100 scenariuszy i 3 seriali telewizyjnych. Równocześnie – pomimo pandemii – tylko w zeszłym roku wyprodukowało 21 filmów fabularnych.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -