niedziela, 26 września, 2021
Strona głównaPromocjaTVP INFO w ofercie SLING TV

TVP INFO w ofercie SLING TV

Od 8 lipca polskojęzyczni widzowie w USA mogą już śledzić informacje z Polski i świata dzięki TVP INFO.

TVP INFO to popularny, dynamiczny ogólnodostępny polskojęzyczny kanał informacyjny oferujący dostęp do bieżących informacji, wydarzeń politycznych, społecznych, kulturalnych, ekonomicznych czy sportowych. W swojej ofercie ma szeroki zakres doniesień agencyjnych, newsów z portali internetowych, komentarzy i analiz ważnych tematów. W codziennych programach przedstawiane są opinie ekspertów z różnych dziedzin życia, znanych polityków, dziennikarzy, ludzi kultury i sportowców. Dzięki telewizji TVP INFO polonijni widzowie mogą stać się uczestnikami aktualnych wydarzeń, jakie mają miejsce w Polsce i na świecie.

W czwartek, 9 lipca w siedzibie RadarSat odbyła się konferencja prasowa zorganizowana dla przedstawicieli polonijnych mediów, na której prezes firmy RadarSat, przedstawiciel Dish Network oraz Sling TV Rafał Stykowski poinformował zebranych o rozpoczęciu nadawania na terenie Ameryki Północnej telewizji TVP INFO. Wyłączne prawa do legalnego przesyłania sygnału mają obecnie popularne na polonijnym rynku telewizja kablowa DISH NETWORK oraz platforma SLING TV. Jak podkreślił organizator udostępnienie kolejnego polskojęzycznego kanału informacyjnego odbyło się w ekspresowym tempie. W ciągu niespełna 3 tygodni zostały podjęte decyzje i zawarte umowy, aby móc zaoferować dziesiątkom tysięcy widzów profesjonalnie przygotowane relacje reporterskie, informacje z miejsc ważnych wydarzeń w Polsce i na świecie. TVP INFO będzie również dołączona do wszystkich polskich pakietów, jakie znajdują się w ofercie DISH i SLING, a w przyszłości być może w ramówce znajdą się także materiały realizowane przez lokalne, polonijne media i dziennikarzy.

Zebrani na konferencji dziennikarze mieli także okazję dzięki wideo połączeniu do zadania kilku pytań dotyczących rozpoczęcia nadawania Marcinowi Klepackiemu, Dyrektorowi Biura Dystrybucji Telewizji Polskiej. Podkreślił on, że TVP INFO jest kanałem, który ma największy zasięg terytorialny, jeżeli chodzi o Polskę, co oznacza, że jej reporterzy docierają wszędzie tam, gdzie coś się dzieje, a widzowie są rzetelnie informowani. Dzięki wejściu na rynek amerykański, na razie w Ameryce Północnej, ale już w niedługim czasie telewizja ta ma pojawić się także w Ameryce Południowej, Polonia będzie miała okazję śledzić na bieżąco takie istotne i kluczowe wydarzenia, jak wyniki wyborów, a dzięki kanałom tematycznym ciekawe imprezy. Co ważne, uruchomienie TVP INFO zostało poprzedzone podpisaniem wszelkich prawnie wymaganych dokumentów gwarantujących legalne nadawanie w Ameryce Północnej.

Wszystkim zainteresowanym przypominamy, że TVP INFO dostępna jest w DISH NETWORT, SLING TV oraz w serwisach internetowych i aplikacjach na urządzeniach mobilnych.

IB


Polonia w Stanach Zjednoczonych z dostępem do TVP INFO

Od 8 lipca Polacy mieszkający w Stanach Zjednoczonych mają swobodny dostęp do oferty programowej TVP INFO. Czołowy polski kanał informacyjny został udostępniony przez jednego z największych operatorów na rynku amerykańskim – DISH Network oraz w serwisie OTT Sling TV. TVP INFO będzie również dostępne za pośrednictwem aplikacji i serwisów internetowych TVP.

TVP INFO to ważne dla Polaków źródło wiedzy o Polsce i świecie. Telewizja Polska sukcesywnie zwiększa zasięg poza granicami kraju, aby wielomilionowa Polonia miała stały kontakt z polską tradycją, kulturą i informacją. To odpowiedź na potrzeby naszych rodaków, którzy chcą utrzymać bliskie związki z krajem. – Jestem dumny, że TVP INFO będzie dostępne na tak dużym rynku, jakim są Stany Zjednoczone – podkreśla Maciej Łopiński, p.o. Prezesa Zarządu Telewizji Polskiej. TVP INFO to dynamiczny kanał, zapewniający widzom stały dostęp do informacji z Polski i ze świata. Na bieżąco relacjonuje wydarzenia polityczne, społeczne, ekonomiczne i kulturalne, doniesienia agencyjne, newsy z portali internetowych. W swojej ofercie ma także informacje sportowe i prognozy pogody. Komentarze i analizy tematów dnia widzowie TVP INFO znajdują w codziennych programach publicystycznych. Do dyskusji w studiu zapraszani są: politycy, eksperci, sportowcy, twórcy kultury, uczestnicy aktualnych wydarzeń. Dzięki zespołowi reporterów pracujących w całej Polsce TVP INFO ma relacje z pierwszej ręki i wprost z miejsca wydarzeń. Korespondenci zagraniczni relacjonują najważniejsze wydarzenia. TVP INFO jest pierwszym kanałem TVP, który zostaje wprowadzony do dystrybucji na terenie USA, po zaprzestaniu nadawania TVP Polonia w tym kraju. – Cieszymy się, że dzięki współpracy z firmami Radar-Sat i Dish Network udało się wprowadzić go do dystrybucji satelitarnej na terenie całego USA na okres pół roku. Będzie on także dostępny w ramach pakietów telewizyjnych Sling TV. Ponadto TVP INFO można będzie oglądać za pośrednictwem aplikacji i serwisów internetowych TVP. Planujemy także dalsze poszerzanie oferty programowej oraz rozszerzanie dystrybucji oferty TVP zagranicą – potwierdza Marcin Klepacki, dyrektor Biura Dystrybucji Telewizji Polskiej. Kanał TVP INFO będzie również dostępny na terenie Ameryki Północnej i Południowej za pośrednictwem serwisów www Telewizji Polskiej: tvp.info, stream.tvp.pl oraz przez aplikacje na smartfony i tablety TVP INFO i TVP VOD.

Promocja

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -