niedziela, 26 września, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaPolska znosi obostrzenia

Polska znosi obostrzenia

W połowie maja rząd Polski znacząco luzuje ograniczenia związane z pandemią COVID-19. Wg rządzących dane epidemiczne w ostatnim czasie są zadowalające – spada liczba zakażeń COVID-19 oraz osób przebywających w szpitalach, w związku z czym obecna sytuacja pozwala na powolne odmrażanie gospodarki i powrót do normalności.

Od 15 maja można korzystać z ogródków przy restauracjach. Od 28 posiłek będzie można zjeść już wewnątrz lokalu. Fot. Archiwum WEM

Od 15 maja zniesiony zostaje obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Bez zmian pozostaje jednak obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych, m.in. w transporcie zbiorowym, w sklepach, w kościele, w kinie czy teatrze. Również od 15 maja w restauracjach można korzystać z ogródków na świeżym powietrzu. Wcześniej, bo tuż po długim weekendzie majowym, zniesiono częściowo ograniczenia dla hoteli – znów mogą przyjmować gości, z zachowaniem limitu 50 proc. obłożenia.

Od 21 maja działalność mogą wznowić kina, projekcje filmowe, teatry, opery, filharmonie – przy maksymalnym obłożeniu 50 proc. widowni, w reżimie sanitarnym i bez możliwości spożywania jedzenia i napojów.

Natomiast od 28 maja „odmrożona” zostanie gastronomia – restauracje i bary będą mogły przyjmować gości we wnętrzu lokalu (przy maksymalnym obłożeniu 50 proc.). We wnętrzach lokali będą mogły odbywać się komunie, wesela i inne imprezy okolicznościowe – przy zachowaniu limitu 50 gości (nie wlicza się do tej liczby osób zaszczepionych!). Działalność wznowią też siłownie, kluby fitness i solaria.

Od początku maja stopniowo przywracano również edukację stacjonarną w szkołach. Początkowo dotyczyło to najmłodszych dzieci, od 17 maja w systemie nauczania hybrydowego dołączają starsze roczniki, natomiast od początku czerwca już wszyscy uczniowie mają uczestniczyć w lekcjach prowadzonych w szkołach.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -