niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościPolskaPolska Para Prezydencka z wizytą w Afryce

Polska Para Prezydencka z wizytą w Afryce

W dniach 4-10 lutego prezydent Polski Andrzej Duda złożył wizytę w trzech krajach Afryki wschodniej: Kenii, Rwandzie i Tanzanii. Wizyta miała historyczny wymiar, bowiem mimo utrzymywanych od wielu lat relacji dyplomatycznych nigdy jeszcze głowa polskiego państwa nie gościła w tych państwach osobiście. Andrzejowi Dudzie podczas podróży do Afryki towarzyszyła małżonka Agata Kornhauser-Duda.

Głównymi celami podróży było promowanie polskiego biznesu i informowanie o sytuacji we wschodniej części Europy. W programie wizyty zaplanowano m.in. rozmowy dwustronne z prezydentami Kenii, Rwandy i Tanzanii, polsko-kenijskie i polsko-rwandyjskie fora gospodarcze, wizytę w będącej największą inwestycją w Rwandzie hucie cyny w Kigali czy w Centrum Strażackie FIRETRACK w Kenii, które powstało dzięki polskiej pomocy i przed którym powiewają polskie i kenijskiej flagi.

Rozmowy dotyczyły polskiej pomocy rozwojowej dla krajów Afryki oraz współpracy w sektorach: rolniczym, IT, ekologicznym, ochrony środowiska, fintechu, podatkowym, policji i wojskowym. W każdym z krajów polska Para Prezydencka spotkała się też z Polonią i przedstawicielami środowisk związanych z Polską.

WEM
Fot. KPRP

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -