poniedziałek, 20 maja, 2024
Strona głównaWiadomościPolskaMonika Pawłowska obejmie mandat poselski po Mariuszu Kamińskim

Monika Pawłowska obejmie mandat poselski po Mariuszu Kamińskim

Objęłam mandat poselski, jestem po krótkiej rozmowie z panem marszałkiem (Szymonem Hołownią – PAP), czuję się członkiem Prawa i Sprawiedliwości – powiedziała we wtorek w Sejmie dziennikarzom Monika Pawłowska.

Była posłanka PiS Monika Pawłowska przed gabinetem marszałka Sejmu w Warszawie, 20 lutego. Monika Pawłowska może przejąć mandat poselski po Mariuszu Kamińskim. Fot. PAP/Piotr Nowak

Dodała, że jej zaprzysiężenie na posła nie nastąpi na jutrzejszym powiedzeniu Sejmu.

Monika Pawłowska uzyskała mandat posła Sejmu IX kadencji, startując z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej z ramienia partii Wiosna, następnie pełniła funkcję wiceprzewodniczącej klubu parlamentarnego Lewicy. W marcu 2021 r. opuściła klub i partię Wiosna, przechodząc do Porozumienia Jarosława Gowina i zostając posłanką niezrzeszoną. We wrześniu 2021 r. opuściła Porozumienie i kolejnego dnia poinformowała o przystąpieniu do klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, zostając następnie członkinią tej partii. W wyborach parlamentarnych w 2023 r. kandydowała z list PiS otrzymując 10 789 głosów, zajmując pierwsze nieobejmujące mandatu miejsce.

Daria Al Shehabi/PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -