piątek, 19 kwietnia, 2024
Strona głównaDziałySportPolscy siatkarze wicemistrzami świata

Polscy siatkarze wicemistrzami świata

Mistrzostwa świata w siatkówce mężczyzn, trwające od 26 sierpnia do 11 września, były wielką sportową ucztą dla fanów tego sportu oraz wszystkich, którzy kibicowali swoim drużynom narodowym. Gospodarzami tegorocznych mistrzostw były Polska i Słowenia, a finałowy mecz został rozegrany 11 września w katowickim Spodku.

Reprezentacja Polski zajęła drugie miejsce, zdobywając tytuł wicemistrzów świata w siatkówce mężczyzn. Fot. PAP

W finale stanęli naprzeciwko siebie Polacy i Włosi – czyli aktualni mistrzowie świata z mistrzami Europy. Walka była bardzo wyrównana. Pierwszy set wygrali Polacy, jednak w kolejnych to włoscy siatkarze dominowali i spotkanie zakończyło się wygraną reprezentacji Włoch 3:1. Dla Włochów to pierwszy tytuł mistrzów świata od 24 lat. Podopieczni Nikoli Grbicia zajęli drugie miejsce, musząc zadowolić się srebrnymi medalami.

Przed spotkaniem finałowym odbył się mecz o brązowy medal mistrzostw świata, w którym zmierzyły się ze sobą reprezentacje Słowenii i Brazylii. Ostatecznie trzecie miejsce zajęli Brazylijczycy.