piątek, 1 grudnia, 2023
Strona głównaDziałySportPolscy siatkarze powalczą w Chinach o przepustki na igrzyska olimpijskie

Polscy siatkarze powalczą w Chinach o przepustki na igrzyska olimpijskie

Polscy siatkarze mieli tylko dwa tygodnie odpoczynku po zdobyciu w Rzymie mistrzostwa Europy. W sobotę, tysiące kilometrów od stolicy Włoch, rozpoczną grę o przepustki do igrzysk olimpijskich.

W mistrzostwach Europy Polacy pokazali wielką moc. Fot. pzps.pl

Pierwszy etap walki o bilety do stolicy Francji składa się z trzech turniejów światowych (30.09-8.10). Wezmą w nich udział 24, najwyżej sklasyfikowane, drużyny światowego rankingu. Awans z każdego turnieju wywalczą po dwie najlepsze ekipy.

Polska reprezentacja o promocję do IO zagra w Chinach. Jej rywalami będą: Argentyna, Holandia, Kanada, Meksyk, Belgia, Bułgaria i gospodarze zawodów. Rywalizacja odbędzie się w niespełna 6-milionowym mieście Xi’an (środkowe Chiny).

Pozostałe dwa turnieje odbędą się w Rio de Janeiro (Brazylia, Włochy, Iran, Kuba, Ukraina, Niemcy, Czechy, Katar) i Tokio (Japonia, USA, Słowenia, Serbia, Turcja, Tunezja, Egipt, Finlandia).

W Paryżu zagra 12 drużyn: Francja, 6 ekip z turniejów i 5 najwyżej sklasyfikowanych w światowym rankingu, spośród tych, które nie wywalczyły awansu (po jednym na kontynent).

Nasza ekipa jest liderem rankingu. Nawet jeśli, odpukać, powinie się jej noga w Chinach, tylko duży spadek w rankingu mógłby oznaczać brak przepustek do Paryża.

Tomasz Ryzner

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -