czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaPoloniaConnecticutPolonijne spotkanie na Polance Sokołów w New Britain

Polonijne spotkanie na Polance Sokołów w New Britain

W niedzielę, 21 sierpnia, na Polance Sokołów w New Britain odbył się letni piknik zorganizowany przez Gniazda Sokołów #88 na czele z prezesem Zbigniewem Bogackim i Sokolic #811 na czele z prezes Romą Kaczyński.

Polanka Sokołów to miejsce dobrze znane w środowisku polonijnym w całym Connecticut. – W ubiegłych latach w każdą niedzielę od maja aż do końca września w pawilonie odbywały się występy polskich artystów. Tutaj gościli m.in. Zbigniew Wodecki, Andrzej Zieliński, Kasia Sobczyk, Irena Jarocka, Piotr Szczepanik czy Krystyna Giżowska, a także liczne polonijne zespoły muzyczne – wspomina Robert Iwanicki, który wraz z małżonką uczestniczył w niedzielnym pikniku.

Goście, którzy przybyli w to niedzielne popołudnie na Polankę Sokołów, mogli liczyć na smaczny obiad i dobrą zabawę przy akompaniamencie zespołu „Galicja”, który umilał czas biesiadnikom.

Warto wspomnieć, że Sokolnia w New Britain w tym roku będzie celebrować 115-lecie istnienia. 12 listopada odbędzie się z tej okazji elegancki bankiet, w którym udział wezmą delegaci Gniazd Sokołów z całej Ameryki. Sympatycy organizacji już dziś powinni zarezerwować sobie tę datę w kalendarzu!

Relacja: Robert Iwanicki, opr. JLS
Fot. Robert Iwanicki

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -