wtorek, 16 sierpnia, 2022
Strona głównaPoloniaNowy JorkPolonia z Rockland wybrała marszałków i Miss Polonia

Polonia z Rockland wybrała marszałków i Miss Polonia

W tym roku na miejsce Balu Marszałkowskiego Polsko-Amerykańskie Stowarzyszanie Polaków w Rockland, NY wybrało restaurację Bolzano w Congers, NY. W niedzielę, 12 czerwca, PACA na czele z prezes organizacji Zofią Rebisz i wiceprezes oraz mistrzynią ceremonii Renatą Omelanczuk oficjalnie dokonało zaprzysiężenia Marszałka Parady Pułaskiego z hrabstwa Rockland Wojciecha Świętka i Junior Marszałka Sebastiana Śliweckiego.

Od lewej: Wielki Marszałek 85. Parady Pułaskiego Marcin Luc, Marszałek Rockland 2022 Wojciech Świętek, Marszałek Junior Sebastian Śliwecki, Miss Polonia Olivia Bednarski, Junior Miss Polonia Maya Cios, Little Miss Polonia Laura Such i Krystina Brooks. Fot. PACA

Ceremonia odbyła się przy obecności gościa honorowego – Wielkiego Marszałka tegorocznej parady Marcina Luca. Ważnym punktem przyjęcia było również przyznanie tytułów Miss Polonia Rockland Oliwi Bednarski i Junior Miss Polonii May Cios oraz Little Miss Polonia Laurze Such i Kristinie Brooks. Dziewczęta uhonorowane zostały szarfami i tiarami, w których przypominały prawdziwe księżniczki.

Iwona Sterk z dziećmi. Fot. PACA
Wielki Marszałek tegorocznej Parady Pułaskiego Marcin Luc i Marszałek Rockland 2022 Wojciech Świętek. Fot. PACA

Oficjalna część balu to jedynie częściowa odsłona całego wydarzenia, które rozpoczęło się od polskiego i amerykańskiego hymnu, jednak to pary tańczące poloneza przeniosły wszystkich w melancholijny stan wzruszenia. Dźwięki muzyki zamieniały się w słowa inwokacji z „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Nostalgię szybko jednak rozproszyło uczucie dumy. W bankiecie wzięło udział ponad sto trzydzieści osób, cztery pokolenia Polonii. Najmłodsze dzieci biegały wesoło po ogrodach restauracji Balzano. W powietrzu unosiły się bańki mydlane, najmłodsi grali w piłkę, bawili się w berka i chowanego. Dorośli tańczyli do dobrze znanych polskich szlagierów sprzed lat, granych przez DJ-a Marka.

Junior i Little Miss Polonia. Fot. PACA
Fot. PACA
Fot. PACA

Tymczasem na stołach, przystrojonych w przepiękne aranżacje kwiatowe, stworzone przez „Rosehip Floral”, pojawiły się pyszne przystawki. Niebawem także podano lunch, a bogaty wybór menu bufetowego zachęcał do skorzystania z niego po tańcu. Również desery smakowały nie tylko najmłodszym. Interesującym i ważnym rozmowom sprzyjały liczne stoliki w ogrodzie i piękna altana z widokiem na jezioro.

Bankiet został zainaugurowany tradycyjnym polonezem. Fot. PACA
Fot. PACA

Podczas całej uroczystości gościom towarzyszyło cudowne uczucie solidarności pomiędzy Polakami, którzy chcą kultywować tradycje i zwyczaje swojego kraju, i którzy pragną przekazać miłość do Polski nowym pokoleniom poprzez popularyzowanie patriotyzmu na emigracji.

Paulina Fehsal
Sekretarz zarządu PACA
opr. WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -