wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaDziałyPoradyPółmetek okresu zapisowego na Medicare

Półmetek okresu zapisowego na Medicare

Zbliżamy się do półmetka corocznego okresu zapisowego na Medicare. Wielu z Państwa dzwoni do nas z pytaniami – co nowego w tym roku? Czy musimy się spotkać? Jakie zmiany w ubezpieczeniach?

W ubezpieczeniach zdrowotnych, a szczególnie tych dotyczących posiadaczy programu Medicare, dynamika zmian jest bardzo intensywna. Fot. Archiwum WEM

Drodzy czytelnicy, ubezpieczenia zdrowotne w funkcjonującej obecnie formie w USA wymagają co najmniej godzinnej inwestycji czasowej rocznie. Niestety w tak dynamicznej branży o jakiej mówimy, w Waszym najlepszym interesie jest upewnienie się, że posiadane przez Was ubezpieczenie najlepiej odpowiada Waszym potrzebom i oczekiwaniom oraz jednocześnie (szczególnie wśród posiadaczy Medicare) odpowiednio dostosowuje się do Waszego obecnego stanu zdrowia i Waszych dochodów i zasobów finansowych. Nie rozumiem wywodów, w których to domniemani fachowcy z branży uspokajają i namawiają do ślepej kontynuacji planu funkcjonującego w roku bieżącym. Nie rozumiem, jakiego rodzaju misję mają oni do spełnienia i czym się kierują.

W ubezpieczeniach zdrowotnych, a szczególnie tych dotyczących posiadaczy programu Medicare, dynamika zmian jest bardzo intensywna. Ważnym jest, by śledzić wiadomości i korespondencję dotyczącą planów ubezpieczeniowych. Zdajemy sobie sprawę, że brzmi to jak wezwanie do syzyfowej pracy, ale jest to jedyny sposób, by nie doznać szoku używając Part C lub Part D Medicare po 1 stycznia. Innym rozwiązaniem będzie po prostu kontakt z agentem. Jeśli macie Państwo jakiekolwiek wątpliwości, to po prostu zadzwońcie do nas i poradźcie się, czy w Waszym pokryciu coś się nie zmieniło.

Posiadacze suplementów do Medicare dostaną list z podwyżkami stawek miesięcznych na przyszły rok. Przypominamy również, że tylko osoby, które otrzymały Medicare do końca 2019 roku, mają możliwość utrzymania Planu F do Medigap. Niestety teraz nie jest on już osiągalny dla nowych beneficjentów Medicare. Plan G jest obecnie suplementem oferującym najwyższe pokrycia dla nowych posiadaczy Medicare i pokrywa on wszystkie koszty medyczne i szpitalne świadczeń zatwierdzonych, a nie zapłaconych przez oryginalne Medicare, z wyjątkiem deductible do części B Medicare.

Sprawdźmy również, jak zmieniły się świadczenia, ich zakres oraz ceny planów typu Medicare Advantage (Część C Medicare). Jeśli chodzi o benefity w tych planach tendencja zmian nadal idzie dobrym kierunku.

Coraz większa konkurencja w planach typu MAPD powoduje coraz lepsze oferty firm ubezpieczeniowych. Dlatego warto sprawdzać oferty co roku, by wybrać najlepszy program w naszej obecnej sytuacji. Firmy ubezpieczeniowe prześcigają w ofertach i dodatkowych świadczenia zawartych w tych planach. Coraz większy wybór planów o stawce $0, a nawet tych, które dopłacają do kosztu część B Medicare, to następny powód, by szukać nowych rozwiązań co roku. To pozwolić może na oszczędności nawet do $2,000 rocznie w kosztach Medicare pobieranych z Państwa emerytury! Oczywiście oferta i świadczenia zależą od powiatu i stanu, w którym mieszkamy.

Wszyscy posiadacze planów zniżkowych na leki na receptę (Part D) powinni sprawdzić, ile będzie kosztował ich plan w przyszłym roku, aby uniknąć szoku cenowego, jaki przeżyli posiadacze jednego z planów na leki z firmy Humana i Wellcare parę lat temu.

W tym roku szczególnie posiadacze planu Wellcare, UnitedHelathcare, Humana i SilverScript powinni sprawdzić rozwiązania na nowy rok, bo ich leki typu generic mogą być objęte deductible w przyszłym roku. Wiele planów wycofuje się z używania stałej stawki za leki firmowe w kategorii 3 i 4, zamieniając Państwa koszt na procentowy udział w kosztach leków. Powoduje to poważny wzrost kosztów lekarstw w większości wypadków.

Jak co roku zmieniły się listy leków oferowanych przez plany zniżkowe na leki na receptę oraz plany typu MAPD, tzw. formulary. Standardowe deductible w planach zniżkowych na leki na receptę (Part D) wzrośnie w 2024 do $545, a początkowy limit pokrycia do $5,030. Donut Hole utrzyma się w przedziale $5,030 – $8,000, w którym to koszt leków będzie wynosił 25%.

Pamiętajcie, nie liczy się cena planu Part D, ale to które z Państwa leków, w jakiej kategorii i jednocześnie w jakiej cenie będą pokryte. Nie ma na rynku planu, bez względu na cenę, który będzie pokrywał wszystkie lekarstwa!

Robert Sobczak
Doradca Ubezpieczeniowy


Robert Sobczak – studiował na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego, University of Applied Science FHTW (Berlin) oraz Keller Graduate School of Management (Chicago). Licencjonowany agent ubezpieczeniowy działający na terenie stanów: Illinois, Arizona, Florida, Georgia, Indiana, Louisiana, Ohio, Pennsylvania, Michigan, Missouri, New York, New Jersey, North and South Carolina, Texas, Virginia, Wisconsin. W pełni certyfikowany do pomocy również w sprawach ubezpieczeń Medicare. Współpracuje z liderami rynku ubezpieczeń na zdrowie, życie i przyszłość. Współtwórca projektów Obamacare HotlineTM, Medicare po polsku®, Zdrowie Życie Przyszłość. Jego pasją są ludzie i świadczenie im wielopoziomowej pomocy. Wspiera lokalne fundacje charytatywne. Nie boi się konkurencji i obala mity dotyczące ubezpieczeń. Drażni go niesprawiedliwość i głupota. Cieszy się z sukcesów ludzi z pasją.

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -