środa, 17 kwietnia, 2024
Strona głównaDziałySportPolka wicemistrzynią świata w chodzie na 20 km

Polka wicemistrzynią świata w chodzie na 20 km

Katarzyna Zdziebło z czasem 1:27.31 zajęła 2. miejsce w chodzie sportowym na 20 km, zdobywając srebrny medal na lekkoatletycznych mistrzostwach świata odbywających się w Eugene w stanie Oregon.

Katarzyna Zdziebło zdobyła srebrny medal mistrzostw świata w chodzie na dystansie 20 km kobiet. Fot. PAP

25-latka tym wynikiem ustanowiła nowy rekord Polski, jest to też pierwszy medal tej rangi w kobiecym chodzie dla biało-czerwonych.

Sukces Dawida Tomali w Tokio dodał skrzydeł wszystkim chodziarzom. Zobaczyliśmy, że kolega z grupy, z którym trenujemy na co dzień, zdobył złoty medal olimpijski. To przekonało nas do tego, że my też możemy osiągać sukcesy. I jak widać, to podziałało – powiedziała po zwycięstwie, dodając, że spełnił się jej „amerykański sen”.

Pierwsze miejsce zajęła reprezentantka Peru Garcia Leon z czasem 1:26.59, natomiast brązowy medal przypadł w udziale Chince Shije Qieyang, którą Polka wyprzedziła o 25 sekund.

Podczas tegorocznych mistrzostw świata Polka wystartuje jeszcze w chodzie na 35 km. Trzymamy kciuki za kolejny medal, tym razem na dłuższym dystansie!