piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaPoloniaNew JerseyPiknik w parafii Matki Bożej z Guadalupe w Lakewood

Piknik w parafii Matki Bożej z Guadalupe w Lakewood

W sobotę, 16 lipca, w parafii Matki Bożej z Guadalupe w Lakewood, NJ odbył się parafialny piknik „Pig Roast”. Głównym daniem i zarazem atrakcją imprezy było pieczone w całości prosię. Oprócz smacznego jedzenia zadbano także o inne atrakcje dla dorosłych oraz dla dzieci.

Przygotowania pikniku trwały kilka dni i włączyła się w nie też polonijna młodzież, która udekorowała salę, a rodzice zadbali o polskie smakołyki. Pozostałe grupy etniczne zrzeszone w parafii także przygotowały potrawy charakterystyczne dla ich kuchni.

Podczas pikniku odbyła się loteria, na której można było wylosować kosze podarunkowe przygotowane przez rodziny z parafii. Dla dzieci rozstawiono dmuchane zamki, a po obiedzie czekał na nie popcorn, wata cukrowa i lody.

To była świetna okazja, by spotkać się ze znajomymi, porozmawiać – mówi parafianka Ela, dodając, że zawsze wraz z całą rodziną stara się uczestniczyć w życiu parafii. – Dziękujemy naszemu proboszczowi ks. Guilherme Andrino, organizatorom, wolontariuszom i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagali, by ten dzień był pełen radości – podsumowuje.

opr. WEM
Fot. Archiwum parafii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -