poniedziałek, 5 czerwca, 2023

Piknik w Camp Stanica

Camp Stanica to 60 akrów ziemi położonych malowniczo między rzeką Swift a Crystal Lake w Bondsville, które jest częścią Palmer, MA. To tu odbywają się letnie obozy dla dzieci i młodzieży. Opłaty za całodobowy pobyt w ośrodku są niskie i skonstruowane tak, by obozy były dostępne także dla dzieci z niezamożnych rodzin. Infrastruktura składa się z budynku głównego i 12 domków, w których kwaterowane są dzieci. Za miejsce odpowiada Grupa 62 Polskiego Związku Narodowego z Chicopee, MA. Przez 75 lat funkcjonowania przez obóz przewinęło się tysiące dzieci, które tu nie tylko miło i aktywnie spędzały czas, ale też nawiązywały przyjaźnie i budowały wspomnienia, które zostały z nimi na całe życie.

W Camp Stanica na przestrzeni ostatnich 75 lat wakacje spędziło tysiące dzieci. Fot. Materiały prasowe

Centrum Camp Stanica stanowi 75-letni budynek główny, w którym mieści się kuchnia, stołówka, łazienki, gabinet pielęgniarki oraz pomieszczenia opiekunów i obsługi obiektu. Niestety, budynek wymaga modernizacji. Konieczna jest wymiana dachu, której koszt szacowany jest na 20 tys. dolarów. Dochód z wydarzenia, które odbędzie się w sobotę, 10 września, ma zostać przeznaczony właśnie na ten cel.

Piknik, podczas którego główną atrakcją będzie pieczenie w całości prosiaka, zacznie się o godz. 11:00 am – niezależnie od pogody. Przewidziane są też loteria oraz gry i zabawy, a w menu znajdzie się szeroki wybór przekąsek, m.in. hot dogi, hamburgery, sałatki i ciasta domowego wypieku.

Bilety w cenie: 30 dol. dorośli, 20 dol. dzieci i młodzież w wieku od 5 do 15 lat, dzieci do lat 4 wstęp wolny. Kontakt w celu biletów i donacji: Richard Knurek, prezydent PAYC, 92 North Street, Three Rivers, MA 01080 lub Teresa Struziak Sherman, krajowy dyrektor PNA, P.O. Box 266, Wilbraham, MA 01095-0266, tel. : 413-596-9578; E-mail: Terrysherm@aol.com.

Więcej informacji na www.campstanica.com.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -