poniedziałek, 15 sierpnia, 2022
Strona głównaPoloniaPensylwaniaPaulini wybrali zarząd

Paulini wybrali zarząd

V Kapituła Prowincji Amerykańskiej Zakonu Paulinów, która odbyła się w dniach 22-23 listopada w paulińskim klasztorze w Doylestown, PA dokonała wyboru nowego prowincjała oraz zarządu Prowincji Amerykańskiej.

W obradach Kapituły w Amerykańskiej Częstochowie uczestniczyli ojcowie i bracia paulini posługujący na różnych placówkach zakonnych na terenie USA. Fot. czestochowa.us

Prowincjałem paulinów w USA został wybrany na drugą 3-letnią kadencję o. Tadeusz Lizińczyk. Natomiast jego najbliższymi współpracownikami w Radzie Prowincjalnej zostali wybrani:

  • O. Krzysztof Drybka – I Definitor (Wikariusz Prowincji)
  • O. Sebastian Hanks – II Definitor
  • O. Marcin Ćwierz – III Definitor
  • O. Michał Czyżewski – IV Definitor
  • O. Bogdan Olzacki – Administrator Prowincji
  • O. Maciej Karpiński – Sekretarz Prowincji     

Kapitule przewodniczył o. Michał Lukoszek, wikariusz generalny Zakonu Paulinów i delegat ojca generała Zakonu Arnolda Chrapkowskiego. Ojcu wikariuszowi generalnemu towarzyszył o. Bartłomiej Maziarka, sekretarz generalny Zakonu. W obradach Kapituły w Amerykańskiej Częstochowie uczestniczyli ojcowie i bracia paulini posługujący na różnych placówkach zakonnych na terenie USA.

W czasie Kapituły ojcowie i bracia Prowincji Amerykańskiej poruszyli wiele istotnych kwestii dotyczących życia zakonnego oraz wspólnotowego. Tematy obrad dotyczyły także zagadnień duszpasterskich, ewangelizacyjnych, ekonomicznych oraz organizacyjnych.

Słowo na zakończenie do zgromadzonych skierował również o. Arnold Chrapkowski, generał Zakonu Paulinów, który połączył się z salą obrad za pomocą internetu. Podziękował wszystkim ojcom i braciom za ich posługę w USA oraz zachęcił, aby stawali się ewangelicznym znakiem w codziennym życiu zakonnym oraz w posłudze duszpasterskiej.

Kapituła Prowincjalna, która odbywa się co trzy lata, była niezwykle ważnym wydarzeniem spotkania całej wspólnoty paulinów w USA. Był to szczególny czas pochylenia się nad sprawami wspólnoty i rozwojem zakonnego charyzmatu na ziemi amerykańskiej, zwłaszcza w kontekście skutków pandemii Covid-19.

o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -