sobota, 27 listopada, 2021
Strona głównaPoloniaConnecticutFestiwal Małej Polski powraca!

Festiwal Małej Polski powraca!

Przyszłoroczny festiwal Małej Polski odbędzie się w niedzielę, 5 czerwca. Taką decyzję podjęli organizatorzy imprezy kilka dni temu. Termin zaaprobowała też burmistrz miasta Erin Stewart. Będzie to już 9. edycja festiwalu, który od swoich skromnych początków 10 lat temu rozwinął się do największej polonijnej imprezy w Nowej Anglii i jednej z największych w kraju. Szacuje się, że w 2019 roku w ulicznym festiwalu wzięło udział około 35,000 osób.

Po dwuletniej przerwie Festiwal Małej Polski w niedzielę, 5 czerwca 2022 roku powróci do New Britain. Fot. Magdalena Kalkowska

Kolejna edycja festiwalu, jaka miała mieć miejsce rok później, została odwołana z powodu pandemii. Podobnie było w tym roku, gdyż organizatorzy mieli obawy, czy restrykcje pozwolą zorganizować festiwal na tak ogromną skalę.

W czwartek, 27 stycznia, o godzinie 7 pm w Klubie Pułaskiego w New Britain odbędzie się pierwsze ogólne spotkanie organizacyjne festiwalu. Zaproszeni są właściciele biznesów, którzy chcą partycypować w przyszłorocznej edycji oraz osoby prywatne, które chcą się włączyć w jej organizację. – Organizacja festiwalu zawsze opierała się na zaangażowaniu sporej ilości wolontariuszy i mamy nadzieję, że w przyszłym roku ponownie będzie ich liczne grono, aby po dwuletniej przerwie przyszłoroczny festiwal był największy i najbardziej udany – twierdzi Adrian Baron, prezes Polonia Business Association – organizatora festiwalu.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -