poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Strona głównaPoloniaMassachusettsPasowanie na ucznia w Polskiej Szkole Dokształcającej im. gen. Tadeusza Kościuszki w...

Pasowanie na ucznia w Polskiej Szkole Dokształcającej im. gen. Tadeusza Kościuszki w Salem

W sobotę, 14 października, w Polskiej Szkole Dokształcającej im. gen. Tadeusza Kościuszki w Salem miała miejsce uroczystość pasowania pierwszoklasistów. Na tę ważną dla całej szkolnej społeczności ceremonię przybyli rodzice, wzięli w niej udział także starsi uczniowie oraz nauczyciele. Na salę, specjalnie na tę okoliczność udekorowaną, wniesiono sztandar, następnie odśpiewano hymn szkoły.

14 października w Polskiej Szkole w Salem miała miejsce uroczystość pasowania na ucznia tegorocznych pierwszoklasistów. Fot. Jarosław Strawiński

Gości przywitała dyrektor szkoły Ewa Pawlik i Karolina Wróbel – nauczycielka klasy pierwszej. Dzieci zadeklamowały wierszyki. W chwili, kiedy padła komenda „Do ślubowania!”, dzieci podniosły prawe rączki w kierunku flagi i wypowiadały słowa przysięgi. Po ślubowaniu dotyk „czarodziejskiego ołówka” dopełnił ceremonii przyjęcia w poczet uczniów polskiej szkoły w Salem.

Pierwszoklasiści, ubrani na galowo: w czerwonych czapkach i z przypiętymi znaczkami z logo szkoły w kształcie dawnych tarcz uczniowskich, byli bardzo przejęci tym wydarzeniem. Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i prezenty, a pani dyrektor pogratulowała im i życzyła sukcesów w nauce. Ciepłe słowa skierowała do swoich uczniów także pani Karolina.

Po części oficjalnej zaproszono wszystkich na poczęstunek, podano pizzę, ciasta i owoce. Warto podkreślić wysiłek rodziców, jaki włożyli w pomoc w udekorowanie sali, przygotowanie deserów i prace porządkowe.

Tak oto następny rocznik dzieci rozpoczął życie ucznia dwujęzycznego, na którym spoczywać będzie obowiązek kontynuowania polskiej kultury i nauki języka polskiego – podsumowuje dyrektor Ewa Pawlik.

opr. JLS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -