niedziela, 26 maja, 2024
Strona głównaPoloniaConnecticutŚwięto patrona Szkoły Kultury i Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II...

Święto patrona Szkoły Kultury i Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bridgeport

Społeczność Szkoły Kultury i Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bridgeport zawsze pamięta o tym, aby w październiku, kiedy przypada Dzień Papieski, oddać hołd św. Janowi Pawłowi II, który jest patronem szkoły.

W niedzielę, 15 października, po mszy św. uczniowie przedstawili okolicznościową akademię z okazji Dnia Papieskiego. Fot. Archiwum szkoły
Fot. Archiwum szkoły

W tym roku obchody święta patrona miały wyjątkowy wymiar, ponieważ przypadała 45. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W związku z tym w niedzielę, 15 października, w kościele św. Michała Archanioła w Bridgeport została odprawiona uroczysta msza św., w której wzięli udział uczniowie, rodzice, nauczyciele i parafianie. Do świątyni uroczyście wprowadzono sztandar szkoły, a po mszy św. uczniowie zaprezentowali okolicznościową akademię.

W Bridgeport znajduje się mural upamiętniający św. Jana Pawła II. Fot. Archiwum szkoły

Po części artystycznej można było skosztować ulubionego ciasta polskiego papieża – kremówki lub zakupić na wynos. Dochód ze sprzedaży kremówek i naleśników z serem zasilił budżet szkoły.

Przedstawiciele szkoły udali się także na skrzyżowanie Jana Pawła II w Bridgeport, gdzie przy muralu papieskim złożono kwiaty.

JLS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -