niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaGorący TematPapież Franciszek dziękuje Polakom

Papież Franciszek dziękuje Polakom

Podczas audiencji generalnej w Środę Popielcową w Watykanie papież Franciszek wyraził wdzięczność Polakom za to, że jako pierwsi wsparli Ukrainę i otworzyli „swoje granice, swoje serca i drzwi swoich domów” dla uchodźców.

Papież Franciszek podczas audiencji generalnej w Środę Popielcową podziękował Polakom za pomoc uchodźcom z Ukrainy. Fot. wikimedia commons/Aleteia Image Department

– Pozdrawiam serdecznie wszystkich Polaków! Wy, jako pierwsi, wsparliście Ukrainę, otwierając swoje granice, swoje serca i drzwi swoich domów dla Ukraińców uciekających przed wojną. Hojnie ofiarujecie im wszystko, czego potrzebują, by mogli żyć godnie, pomimo dramatu obecnej chwili. Jestem Wam głęboko wdzięczny i z serca Wam błogosławię! – mówił Ojciec Święty.

Papież podkreślił też, że modlitwa i post towarzyszący Środzie Popielcowej są w tym roku wyrazem szczególnego błagania o pokój w Ukrainie oraz przypomniał, że pokój na świecie rozpoczyna się od osobistej przemiany serca i wejścia na drogę naśladowania Chrystusa.

Na profilu papieża na Twitterze został zamieszczony też wpis zawierający modlitwę o pokój i wyrażający solidarność z Ukrainą.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -