piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaUSAConnecticutPanel dyskusyjny „Rok wojny w Ukrainie” na Uniwersytecie Quinnipiac

Panel dyskusyjny „Rok wojny w Ukrainie” na Uniwersytecie Quinnipiac

Instytut Europy Środkowej (Central European Institute – CEI) na Uniwersytecie Quinnipiac organizuje dyskusję panelową na temat obecnej sytuacji w Ukrainie. W konferencji weźmie udział m.in. ambasador Ukrainy w Stanach Zjednoczonych Oksana Markarova oraz dyplomaci i naukowcy z USA i Europy. Wydarzenie, które odbędzie się w Carmel Auditorium na QU w sobotę, 25 lutego, w godz. 1:00 pm – 5:00 pm, jest otwarte dla publiczności i bezpłatne.

Jednym z gości konferencji poświęconej Ukrainie, która odbędzie się na Uniwersytecie Quinnipiac 25 lutego, będzie ambasador Ukrainy w Stanach Zjednoczonych Oksana Markarova. Fot. Ukraine Gate

Temat przewodni spotkania to „Rok wojny w Ukrainie. Jak ukraiński kryzys uchodźczy wpływa na politykę europejską i amerykańską”. Podczas dyskusji, odbywającej się w rocznicę rosyjskiej agresji na Ukrainę, poruszone zostaną kwestie dotyczące aktualnej sytuacji na linii frontu, kryzysu humanitarnego i sytuacji oraz potrzeb uchodźców, kryzysu gospodarczego w regionie konfliktu oraz tego, jak wojna wpływa na politykę i relacje geopolityczne na świecie.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 1:00 pm. W pierwszym panelu, dotyczącym wyzwań stojących obecnie przed Ukrainą i Europą, weźmie udział m.in. ambasador Ukrainy w USA Oksana Markarova. Kristóf György Veres z Migration Research Institute na Węgrzech i Mónika Palotai z amerykańskiego think tanku Hudson Institute przedstawią na podstawie swojej styczniowej wizyty w Ukrainie najnowsze informacje dotyczące obecnej sytuacji w ogarniętym wojną kraju. Głos zabiorą także Cornel Feruta – ambasador Rumunii przy ONZ, István Pásztor – konsul generalny Węgier w Nowym Jorku, Nayla Rush z think tanku Center for Immigration Studies, mecenas Dana Bucin z Murtha-Cullina Law Firm – konsul honorowa Rumunii w Connecticut oraz Chris Ball, dyrektor CEI na Uniwersytecie Quinnipiac oraz konsul honorowy Węgier w Connecticut, który wygłosi mowę końcową, podsumowując dyskusję.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.qu.edu/events-calendar/cei-ukraine-conference-2023-02-25-12-00-pm/ lub pisząc na adres: Christopher.Ball@quinnipiac.edu.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -