wtorek, 3 sierpnia, 2021
Strona głównaUSANowy JorkOtwarte bary w Nowym Jorku

Otwarte bary w Nowym Jorku

Gubernator Andrew Cuomo ogłosił, że godzina policyjna w nowojorskich restauracjach i barach przestanie obowiązywać w maju. Ponadto miejsca siedzące w barach będą wykorzystywane przez klientów już w tym tygodniu. Metro wciąż pozostanie zamknięte w godzinach od 2 do 4 w nocy.

Branża gastronomiczna, jedna z najbardziej poszkodowanych przez pandemię, odczuła kolejną ulgę na początku maja. Fot. Archiwum WEM

Po ponad roku, od 3 maja, miejsca siedzące przy barze znowu będą w Nowym Jorku dostępne. Tego samego dnia wracają też imprezy z jedzeniem, a ponadto zniesiono również ograniczenia dotyczące firm cateringowych. Zgodnie z komunikatem prasowym biura gubernatora od 17 maja godzina policyjna o 12:00 w nocy zostanie zniesiona w przypadku spożywania posiłków na świeżym powietrzu, zaś od 31 maja w przypadku ich spożywania w pomieszczeniach zamkniętych.

Zniesienie tych ograniczeń dla restauracji, barów i firm cateringowych pozwoli tym firmom, które zostały dotknięte przez pandemię, zacząć się odradzać, gdy już wrócimy do nowej normalności po pandemii – stwierdził Cuomo w komunikacie.

Ruch ten nastąpił po miesiącach sprzeciwu ze strony właścicieli restauracji i barów w całym mieście. Wzywali oni urzędników do zniesienia godziny policyjnej o północy. W podobnym tonie wypowiadali się przedstawiciele branżowych grup handlowych oraz lokalni politycy, nazywając godzinę policyjną niesprawiedliwym, „arbitralnym” ograniczeniem, które utrudnia restauratorom generowanie przychodów.

ar

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Poprzedni artykułWystawa o Auschwitz
Następny artykułProblemy Giulianiego

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -